Měsíc módy

Ultra violet: Barva roku 2018 nemusí být jen pro odvážné. Jak ji nosit?

13. března 2018 • 06:00
Diletta Bonaiuti • Foto: Profimedia.cz

Fialová barva je takovým módním oříškem. Po turbulentních devadesátkách jsme si ji dlouho spojovali s podnikatelským nevkusem a málokdo se ji odvážil znovu nosit. Až do letošního roku, který se celý veze na módní fialové vlně. 

Začalo to fashion weeky pro letošní jaro a léto, které ve velkém ovládl levandulový odstín, a pokračovalo rozhodnutím společnosti Pantone Color Institut, která vyhlásila barvou roku 2018 odstín ultra violet – tedy sytě fialovou s lehkým nádechem do modra

Na rozdíl od levandulové nemá být ultra violet brána jen jako módní trend, spíše má obecně symbolizovat dění ve společnosti, v kultuře, v designu nebo právě v módě. Čerpá z odkazu psychedelického Davida Bowieho v sedmdesátých letech i Prince a jeho Purple Rain o dekádu později. Evokuje vesmír a tajemno, působí mysticky, provokativně, ale současně probouzí kreativitu a dává naději v lepší zítřky.

Tento odstín samozřejmě vyžaduje silnou osobnost a také trochu toho stylistického umu. Určitě ale nešlápnete vedle, když ho zkombinujete se základními odstíny, jako jsou černá, šedá, bílá, a popřípadě s jemnou preppy kostkou. Odvážnější z vás mohou přidat ještě jednu barvu navíc jako italská stylistka a modní ikona Diletta Bonaiuti. 

Diletta Bonaiuti Diletta Bonaiuti Autor: Profimedia.cz

A pokud si nejste jistá, zkuste třeba ultra fialové nehty nebo novou vůni inspirovanou fialkami

Podívejte se do fotogalerie na naše tipy.

Fotogalerie

7 fotografií
 

Jdi na homepage Zpět na začátek