Ilustrační fotografie

Ilustrační fotografie Zdroj: Instagram @mariejedig a @sofiaboman

Romantické i s funky nádechem: Snadné valentýnské účesy, které stihnete za 5 minut

Málokterý účes může konkurovat vyfoukaným rozpuštěným vlasům. Pokud ale pro valentýnské rande přece jen toužíte po změně, máme pro vás několik tipů, které zvládnete i levou rukou.

Růže do vlasů

Růže se na přelomu roku staly vůbec nejoblíbenějším módním motivem – a jejich status definitivně stvrdil minulý víkend Harry Styles na předávání cen BRIT Awards. Romantické květy se nosí na krku jako choker, na klopách sak, jako ozdoba pásku a stylové Skandinávky si jimi zdobí i účesy. Na mysli máme samozřejmě látkové spony, nicméně jestli dostanete pugét, pak neváhejte.

TIP NA VIDEO: Nejkrásnější doplňky na valentýnské rande podle Skandinávek

Video placeholde

Další účesovou inspiraci najdete v následujících kapitolách. >>>

Pokračování 2 / 5

Copy s mašlí

Experimentování s copánky se posouvá na další level. Po období, kdy se po vzoru Sharon Tate (respektive Margot Robbie, která ji ztvárnila ve filmu Tenkrát v Hollywoodu) nosily do ztracena spletené pramínky lemující obličej, se znovu vrací klasický cop spletený z culíku i dva dívčí copy kolem uší. Nově je však doprovází zvýšená míra zdobení – na upevnění se nosí výraznější látkové mašle, stejně dobře ale poslouží i gumičky scrunchies.

Pokračování 3 / 5

90's pramínky

V devadesátkách se tento účes nosil ve velkém, a tak není divu, že ho nostalgické vlny vracejí i do současnosti. Základem je ledabyle sepnutý drdol, popřípadě klasický nebo falešný culík (dle libosti). Vpředu ponechte volně pár pramínků, které uprostřed rozdělte pěšinkou – dva mohou rámovat obličej a další můžete ponechat frivolně kolem uší. Asi nemusíme připomínat, co v řeči těla znamená, když si pak pramínky natáčíte na prst.

Pokračování 4 / 5

Funky sponky

Další účes, se kterým mnohé z nás koketovaly už kdysi. K jeho vytvoření stačí několik (neoprýskaných) pinetek do vlasů, popřípadě klasických sponek – ideálně minimalisticky kovových. Vlasy vpředu rozdělte pěšinkou, uhlaďte hřebenem nebo i trochou tužidla a uchyťte třemi až pěti sponkami tak, aby první začínala zhruba nad vrcholem obočí a poslední končila nad uchem. Je to nezvyklé, ale sexy.

Pokračování 5 / 5

Klasický culík

Pokud se vám do experimentování příliš nechce, vsaďte prostě na klasický culík. Elegantně, ale současně svůdně působí vlasy vyčesané zhruba do poloviny, tedy lehce nad týl. Slavnostnější punc účesu dodá elegantní uhlazení, kterého docílíte pomocí kartáče s přírodními štětinami a popřípadě „oříšku“ tužidla, jímž můžete uhladit vlasy u temene. Na upevnění culíku použijte nenápadnou gumičku (zamaskovat ji můžete jedním pramínkem vlasů).