Podzimní deprese? Tyhle potraviny vám zvednou náladu!

Určitě jste už někdy zaháněli špatnou náladu pořádným kusem čokolády nebo pytlíkem chipsů. Ano, to, co si naložíme na talíř, má obrovský vliv na pocit štěstí a vyrovnanosti. Jenže příliš slané nebo sladké úlety u nás mohou později vyvolat výčitky, a náladu tak ještě zhoršit, o vlivu na váhu a zdraví nemluvě. Která jídla si dát pro dobrou náladu a zároveň i pro zdraví?

Jídlo a psychika jsou spojité nádoby. To každý z nás nejen cítí, dokládají to ale i četné studie. Konzumace průmyslově zpracovaných potravin, rafinovaných cukrů a přemíry soli ovlivňuje vznik depresí, podle některých zdrojů až z 58 %. Jednou z teorií je to, že vysoký obsah rafinovaných sacharidů a nízký obsah bílkovin nepříznivě ovlivňují hladinu krevního cukru, což vede právě k duševní nevyrovnanosti. Nízká hladina cukru v krvi zase vede k depresivním stavům, výkyvům nálad, přecitlivělosti nebo k únavě.

Pokud máte pocit, že se blíží vaše „podzimní depka“ nebo že vám s končícími slunnými dny ubývá energie, zkuste změnit jídelníček. Zařaďte do něj následující jídla a po týdnu či dvou vyhodnoťte, zda se necítíte trochu lépe. Platí ovšem, že byste se zároveň měla vyhnout jídlům s rafinovanými cukry, přílišným množstvím soli nebo alkoholu. Co si tedy dopřejte?