Červený koberec ve Varech: Není to nuda, když se všichni drží střídmé elegance?

2 min čtení

2 min čtení

Slavnostním červeným kobercem včera odstartoval 56. ročník filmového festivalu v Karlových Varech. A i když to všem přítomným dámám nesmírně slušelo, absence velkých zahraničních hvězd i výraznějšího outfitu odsoudila letošní zahájení k brzkému zapomenutí.

Karlovarský festival se po pandemickém kličkování vrátil do svého tradičního režimu a první červencový pátek zahájil svou filmovou přehlídku. Na červeném koberci očekávané módní kreace však letos poněkud zklamaly – nikdo nerozčeřil vody odvážnými šaty jako loni Jitka Čvančarová v nezapomenutelné modré róbě Borise Hanečky. Všechny přítomné dámy vypadaly skvěle, což ovšem může být pro diváka paradoxně nuda.

TIP NA VIDEO: Historie hotelu Thermal. Srdce Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary

Na druhou stranu si pojďme říct, že Česko už má módní disciplínu zvanou „červený koberec“ poměrně v malíku, což je dobře. Žádné trapasy s nevkusnými šaty nebo nevhodnými doplňky, které celému outfitu podrazí nohy, kdepak. Včera měla módní policie klidnou směnu, tedy alespoň v rámci nejvyšší herecké třídy.

Sledujte nás i na Instagramu!

Loading
Loading

Na červeném koberci tak zazářily v podstatě všechny herečky, i když žádná více než druhá. I kalhotová kreace Jitky Schneiderové, která připomněla Julii Roberts v oceňovaném modelu Stelly McCartney (Zlaté glóby 2019), se výběrem základních odstínů vlastně držela při zemi. I tak šlo o jeden z nejzajímavějších outfitů večera – přímo pro herečku ho ušila Ivana Mentlová.

Jitka Schneiderová v kreaci od Ivany Mentlové

Dle očekávání došlo ve Varech opět na modely z ateliéru Zuzany Kubíčkové, která je pro celebrity vždy zárukou potlesku a loni představila bohatou kolekci večerních šatů. Tentokrát její šaty vynesla Denisa Barešová, která vsadila na model s drobnými flitry v pudrové barvě. Jana Plodková oblékla šaty z lamé organzy s aranžovaným dekoltem, které byly ušité přímo pro tuto příležitost. 

Jana Plodková v šatech od Zuzany Kubíčkové

Příjemné barevné kombo předvedly herečky a kamarádky Petra Nesvačilová a Hana Vagnerová, které si stejně jako loni dělaly navzájem garde. Nesvačilová vsadila na žluté šaty z dílny Tatiany Kovaříkové. Vagnerová, která ve Varech promuje svůj nejnovější snímek Hranice lásky, na romantickou kreaci v jemně lososovém odstínu se stříbrnými lemy.

Petra Nesvačilová a Hana Vagnerová

Kdybychom však měly vybrat jen jednu královnu včerejšího večera, byla by to Alena Mihulová v bílých pouzdrových šatech s rozparkem a asymetrickým šněrováním v dekoltu. Herečka dokazuje, že tyhle sexy kreace nejsou určené jen pro modelky – naopak, na ženách se skutečným charisma teprve získávají šmrnc.