...

... Zdroj: iStock.com

Jak efektivně běhat, aby šla kila dolů

Pokud je vaší největší motivací k běhání touha shodit pár kilo, je to naprosto v pořádku. Pohyb je výrazným pomocníkem v hubnutí a běhání je jedním z nejefektivnějších a nesnažších cvičení. Aby šla kila dolů trvale a efektivně, je třeba dodržovat pár zásad. V následujícím článku jsou všechny shrnuty.

Abyste běháním shodili pár nadbytečných kilogramů, je potřeba dodržovat od začátku správné tempo. Nejhorší je myslet si, že čím rychleji a déle budete běhat, tím půjde váha snadněji dolů. Opak je pravdu. Pokud začínáte běhat a nejste navíc na pohyb zvyklí, bude vám ze začátku stačit střídat mírný klus se svižnější chůzí. Více o tom, jak začít běhat, když chcete hubnout, čtěte zde:

Klíčem k úspěchu je také správná strava. Pokud běháte ráno, není dobré běžet úplně nalačno, tím svůj úbytek váhy rozhodně nepodpoříte. Jak dlouho před tréninkem se najíst a jak by mělo jídlo vypadat? To se dočtete zde:

Pokud už nějakou dobu běháte a stále bojujete s tím, že potřebujete shodit posledních pár kilo, zkuste zařadit do tréninku i běh do schodů. Pomůže vám nejen s hubnutím, ale i s výbušností nebo se zrychlením. Více o tom, jak běhat do schodů, čtěte zde:

Mimochodem, i chůzí se dá efektivně hubnout. Více o tom, jak často, jak rychle a kolik toho nachodit, čtěte v následujícím textu:

Jaké výhody vám přinese běhání na pásu a je efektivnější, než běhání venku? Čtěte zde:

Samotným běháním ale neovlivníte, na jakých místech vám budou ubývat tukové zásoby. K tomu je potřeba přidat ještě správné cviky a také stravu. Pokud chcete hubnout břicho, mrkněte sem:

Pokud vás trápí širší stehna a boky, i tam se dá vhodným cvičením a stravou dosáhnout úbytku centimetrů. Více si přečtěte zde: