Zdroj: Profimedia

Zdroj: Profimedia Zdroj: Zdroj: archiv značek, Kuba Zeman

Fashion & beauty news: Říjen jako oslava šperkařského umění a luxusní péče o pleť

Co by vám aktuálně nemělo uniknout v oblasti módy a krásy? Přinášíme vám přehled těch nejzajímavějších a nejlákavějších novinek. V rámci Designbloku můžete navštívit nový ateliér českého klenotnického mága, kde vám představí ty nejnáročnější zakázkové šperky. Slavná česká kosmetika vás zase pozve do luxusního spa v nejmódnějším pražském hotelu současnosti. A na své si přijdou také fanoušci hudby.

Pečetní prsteny od 27JEWELRY

Jsou symbolem elegance a také absolutní klasikou ve šperkařském segmentu. Pečetní prsteny platí za nadčasovou unisexovou záležitost a mnohdy nesou hlubší význam – od propojení s nositelem skrze vygravírované iniciály až po rodinnou tradici, kdy nosí stejné modely na stejném prstě různí příbuzní. Pod rukama šperkařky Lenky Kerlické tentokrát vznikla čtveřice modelů ze 14kt zlata, které oslavují tradici pečetních prstenů, zároveň se ale vyznačují prvky současného designu. Každý jednotlivý kousek má organicky tvarovaný povrch, který je pro 27JEWELRY již typický. Prsteny je navíc možné ozdobit rytinou či otiskem prstu.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia | Zdroj: Zdroj: archiv značek

Kolekce Foreo LUNA 4

Věděli jste, že pleť za rok nahromadí až čtyři kilogramy odumřelých buněk a nečistot? A rychlé umytí rukama či žínkou vám s jejich odstraněním nepomůže tolik, jak by bylo potřeba. Speciální čisticí pomůcky Foreo se proto za poslední roky staly fenoménem, kterého se už po prvním použití nechcete vzdát. Pokožka je podstatně jemnější a precizně vyčištěná třeba i v místech okolo nosu, kam se při běžném mytí prsty nedá dobře dostat. Nejnovější kolekce LUNA 4 využívá speciální pulzaci T-Sonic, která pomocí měkkých silikonových štětinek hloubkově čistí póry, zbaví vaši pleť až 99 % nečistot a zároveň se postará hned o několik typů obličejových masáží. V kolekci též najdete modely určené pro prozáření pleti, zmírnění projevů stárnutí i kompaktní Foreo pro muže.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia | Zdroj: Zdroj: archiv značek

Happy Socks x The Beatles

Vše, co potřebujete, je láska… a také nová limitovaná edice kultovních ponožek Happy Socks vzdávající hold liverpoolské čtveřici, která změnila hudební svět. V beatlesácké kolekci najdete šest designů unisexových ponožek pro dospělé a jednu dárkovou krabičku po čtyřech párech s portréty Paula, Johna, George a Ringa. Opravdoví ponožkoví a hudební fanoušci si pak mohou pořídit ještě sběratelský set v podobě adventního kalendáře s 24 páry ponožek se vzory inspirovanými největšími hity a klíčovými momenty kapely. Dáte přednost Žluté ponorce, anebo radši zavzpomínáte na éru Abbey Road?

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia | Zdroj: Zdroj: archiv značek

Nové tenisky New Balance CT302

Oblíbená značka kultovních tenisek New Balance, které milují módní nadšenci i sportovci po celém světě, přichází s novým modelem CT302. Design bot kombinuje čistý městský minimalismus s tradicí značky a retro prvky. Platforma je u nových tenisek o něco vyšší než u archivních typů, hrany jsou zaoblené a špička asymetrická. Jako první se na českém trhu objeví bílá a světle modrá varianta, další pak budou přibývat až do konce roku.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia | Zdroj: Zdroj: archiv značek

Klara Rott The Spa v hotelu Andaz Prague

Pokud se jen trochu pohybujete v českém módním a beauty rybníčku, určitě vám neuniklo, že většina velkého dění se přemístila do lifestylového hotelu Andaz Prague, který vznikl v prostorách bývalého Cukrovarnického paláce na Senovážném náměstí. Až si zde užijete brunch v avantgardní restauraci ZEM, zamiřte do speciálního spa, kde si můžete dopřát pečující ošetření obličeje a těla pomocí slavné české bio kosmetiky Klara Rott. O zážitek a relax bude postaráno.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia | Zdroj: Zdroj: archiv značek

Zdeněk Vacek na Designbloku a v Litomyšli

Avantgardní klenotník Zdeněk Vacek chystá ve svém novém ateliéru na adrese Jana Masaryka 26 při příležitosti letošního Designbloku speciální instalaci Another Level. Představí na ní své nejlepší zakázkové práce, které vznikly v posledních dvou letech. Vackova tvorba je známá především pro preciznost a také náročnost. Jako příklad lze uvést jeden z posledních realizovaných prstenů nazvaný Diamond Fuck: jeho výroba vyžadovala 147 hodin práce a pozornost osmi lidí. Prezentace v rámci Designbloku je zároveň pomyslnou pozvánkou na autorskou výstavu, kterou Vacek chystá na příští léto pro Galerii Miroslava Kubíka v Litomyšli.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia | Zdroj: Zdroj: archiv značek

PUMA x Jan Bican: Horská dráha

Sportovní značka Puma opět navázala spolupráci s českým designérem Janem Bicanem. Po limitované kolekci mikin s názvem My děti ze stanice 2020 TJBC X PUMA tentokrát společně přichází s dropem Horská dráha, který je inspirovaný životem, ale také aktuálním děním ve společnosti. Kolekce obsahuje klasické i cropped mikiny a trika a jede na vlně upcyklace.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia | Zdroj: Zdroj: Kuba Zeman