Zdroj: Profimedia

Zdroj: Profimedia

Fashion & beauty news: Podzim v Paříži a nejkrásnější šperky na dosah

Co by vám nemělo uniknout v oblasti módy a krásy? Přinášíme vám přehled těch nejzajímavějších a nejlákavějších novinek, které rozzáří – symbolicky i doslova – váš podzim. V září a v říjnu se nechte zlákat na třpyt a vůně inspirované Paříží, objevte novou kosmetickou edici s extraktem z české přírody a při toulkách Prahou nezapomeňte navštívit nový butik šperkařky Janji Prokić.

Les Bains Guerbois

Brněnský concept store Vavavoom uvede v říjnu novou značku vůní – Les Bains Guerbois – inspirovanou geniem loci legendárních pařížských lázní. Ty otevřel v roce 1885 Auguste Guerbois a pro tehdejší umělce se staly centrem relaxace. V roce 1978 se lázně přeměnily na jeden z nejslavnějších nočních klubů Les Bains Douches. Zatím poslední kapitolu v historii místa začal psát filmový producent Jean-Pierre Marois, který zde nechal vybudovat luxusní hotel a pro připomenutí původní atmosféry nechal vytvořit kolekci parfémových vod Une date, une histoire, v níž každá vůně zachycuje některý z důležitých milníků Les Bains Guerbois. Letos se přidala nová řada vůní Forme & Matières.

Pigmentarum

Česká niche značka Pigmentarium, za kterou stojí dvojice Tomáš Ric a Jakub Hierman, uvedla zkraje září na trh novou podobu altaru (stojánku na vonné tyčinky) od uznávaného českého skláře Daniela Piršče s názvem Clarity. Vznikla ve spolupráci s bratislavským studiem Virvar a reprezentuje čistotu a přímost perly jako přírodního elementu. V Česku byla představena v rámci Czech Design Weeku, nyní je k mání výhradně v obchodě Virvar nebo na jeho webových stránkách. Není to však jediná novinka značky Pigmentarium: na Instagramu se objevil teaser na další, která bude představena 21. září. Nechme se překvapit.

Rozjasňovač Dr. Hauschka

Kosmetická značka Dr. Hauschka představuje limitku – rozjasňovač Illuminating Fluid, který vznikl ve spolupráci se šperkařkou Saskií Diez. Vyživuje, obsahuje minerální pigmenty a výtažky z léčivých rostlin, zejména vikve, oleje z meruňkových jader a jojobového oleje. Netřpytí se, pleť jen hezky přirozeně rozzáří. Aplikovat ho můžete buď samostatně na určitá místa (tváře, nos, oči…), anebo ho smíchat s make-upem, hydratačním krémem či tělovým mlékem. K mání je za 638 Kč na www.drhauschka.cz nebo na www.yinyang.cz.

TRK in Parisland

Co s vyřazenými kazovými korálky Preciosa Components? Návrhářka Tereza Rosalie Kladošová měla nápad, a tak vznikla hravá módní kolekce pro jaro a léto 2023 nazvaná Joy in Parisland, kterou druhý zářijový týden představila v rámci Paris Design Weeku. Pop-up s kolekcí, který hostí České centrum v Paříži, bude na adrese 18 rue Bonaparte k vidění až do konce září. Jednotlivé kousky z nové kolekce si můžete již nyní předobjednat (anebo prohlédnout) na stránkách shop.terezarosaliekladosova.com.

Manufaktura – Trnka

Jako každý rok i letos připravila česká kosmetická značka Manufaktura svou podzimní limitku. A i tentokrát je inspirovaná přírodou a ovocem typickým pro český podzim – trnkou. Produkty obsahují v Čechách vyráběný trnkový extrakt, který je bohatý na vitaminy C, A, E, třísloviny, pektin, organické kyseliny a minerální látky. Řada Trnka zahrnuje sprchový gel, tuhé mýdlo, krém na ruce, interiérovou svíčku, sirup nebo různá dárková balení.

Nový butik Janja Prokić

Šperkařka Janja Prokić otevřela nový butik na adrese U Lužického semináře 11. Jak prozradila v nedávném rozhovoru pro Ženy.cz, „nemělo by jít jen o obchod, měl by tam být i salonek pro privátní prodej a galerie volného umění, kde bych chtěla pořádat výstavy a prezentovat umění, které sama sbírám, nebo lidi, které podle mě stojí za to prezentovat“. Plnohodnotný zážitek z návštěvy podtrhuje i design interiéru, který je laděn do krásných tmavých barev. Tím spíš vynikne světlo, které sálá z Janjiných výrazných šperků.

www.spustova.com

Uznávaná slovenská šperkařka Zuzana Spustová, která dlouhodobě žije s manželem a třemi dětmi v Norsku (a dříve fungovala pod značkou Neva Oslo), spustila nový web. Z něj na vás vykoukne dětská nožička ozdobená třemi luxusními prsteny z kolekce Audace, které nosí i Hailey Bieber. K mání je zde také kolekce iniciál Alphabet, skrze niž se šperkařka vrací ke kořenům své tvorby. Připomeňme, že před rokem Spustová navrhla kolekci šperků pro Arket, která se beznadějně vyprodala ještě tentýž večer.

Šperky Loro Oro

Značka Loro Oro, kterou založilo tvůrčí duo Pavel Vojtík a Alina Janovskaja, rozšiřuje své pole působnosti a vedle kožených kabelek nově představuje i vlastní pojetí šperků. Kolekce nazvaná Ventus 2022 je inspirovaná vánkem a pomíjivostí vzpomínek, skrze něž se vracíme k sobě samým. Navenek se tato vize zhmotňuje v ladných a nepravidelných tvarech prstenů, náramků, ale i subtilnějších náušnic a přívěsků na řetízcích. Vybrat si můžete ze dvou provedení – stříbro a pozlacené stříbro. Celou kolekci si můžete prohlédnout na lorooro.cz/ventus.