Barvou roku 2019 je podle společnosti Pantone sytě korálová!

7. prosince 2018 • 06:00
Korálový odstín byl vidět například na přehlídce Erdem pro jaro a léto 2019
Korálový odstín byl vidět například na přehlídce Erdem pro jaro a léto 2019 • Foto: Profimedia.cz

Jaký bude rok 2019, samozřejmě nevíme, ale už má svou oficiální barvu! Institut Pantone každoročně vyhlašuje barvu roku, která má symbolicky vyjadřovat to, co se odehrává v kultuře, módě nebo designu, stejně jako náladu ve společnosti. Pro rok 2017 to byla svěží zelená, loni magicky fialová a letos?

Kdybychom měli srovnat barvu reprezentující loňský a letošní rok, tak jsme si rozhodně polepšili. Z tajemného, ale poněkud melancholického odstínu Ultra Violet přecházíme do veskrze pozitivního odstínu korálové, který společnost Pantone nazvala Living Coral 16-1546. Proč právě tahle barva?

Jasný a přitom měkký odstín, který evokuje červánky, má poskytovat útěchu a i povzbuzení v současném proměnlivém světě, kdy našimi životy doslova prostupují sociální sítě. Odstín symbolizuje naši přirozenou potřebu optimismu a touhu si hrát. A je to rovněž barva, která nám má připomínat podmanivou, ale přitom prchavou krásu přírody v podobě mořských korálů.

Ačkoli má podle Institutu Pantone barva roku odrážet i dění například v módě, loňský odstín Ultra Violet se příliš neujal. Na druhou stranu odstín Living Coral má větší šance, už jen proto, že se zkrátka dobře vyjímá na Instagramu (hlavně ve spojení s vintage filtry).

Jak se vám odstín Living Coral líbí?

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Wine? yes please.

Příspěvek sdílený EMILI SINDLEV (@emilisindlev),Zář 21, 2018 v 10:27 PDT

Zobrazit příspěvek na Instagramu

100% still processing this one. To the person who owns this: NEVER CHANGE. Over and out. #avautomobiles 💕

Příspěvek sdílený arielle vey (@ariellevey),Čen 7, 2017 v 8:22 PDT

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy