Barvou roku 2019 je podle společnosti Pantone sytě korálová!

Jaký bude rok 2019, samozřejmě nevíme, ale už má svou oficiální barvu! Institut Pantone každoročně vyhlašuje barvu roku, která má symbolicky vyjadřovat to, co se odehrává v kultuře, módě nebo designu, stejně jako náladu ve společnosti. Pro rok 2017 to byla svěží zelená, loni magicky fialová a letos?

Kdybychom měli srovnat barvu reprezentující loňský a letošní rok, tak jsme si rozhodně polepšili. Z tajemného, ale poněkud melancholického odstínu Ultra Violet přecházíme do veskrze pozitivního odstínu korálové, který společnost Pantone nazvala Living Coral 16-1546. Proč právě tahle barva?

Jasný a přitom měkký odstín, který evokuje červánky, má poskytovat útěchu a i povzbuzení v současném proměnlivém světě, kdy našimi životy doslova prostupují sociální sítě. Odstín symbolizuje naši přirozenou potřebu optimismu a touhu si hrát. A je to rovněž barva, která nám má připomínat podmanivou, ale přitom prchavou krásu přírody v podobě mořských korálů.

Ačkoli má podle Institutu Pantone barva roku odrážet i dění například v módě, loňský odstín Ultra Violet se příliš neujal. Na druhou stranu odstín Living Coral má větší šance, už jen proto, že se zkrátka dobře vyjímá na Instagramu (hlavně ve spojení s vintage filtry).

Jak se vám odstín Living Coral líbí?

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Wine? yes please.

Příspěvek sdílený EMILI SINDLEV (@emilisindlev),Zář 21, 2018 v 10:27 PDT

Zobrazit příspěvek na Instagramu

100% still processing this one. To the person who owns this: NEVER CHANGE. Over and out. #avautomobiles 💕

Příspěvek sdílený arielle vey (@ariellevey),Čen 7, 2017 v 8:22 PDT