Pět tipů, jak zažehnout ve vztahu opět jiskru

19. listopadu 2019 • 06:00
Opravdu si umíte s partnerem najít čas jen pro sebe? • Foto: Lexus Česká republika

Skvělá práce, která člověka naplňuje, dobře finančně ohodnocená. Báječná rodina, kvalitně strávený volný čas, nejlépe seberozvojem nebo wellnessem. Společenský tlak na dokonalost je v současné době enormní a tak trochu se zapomíná na to podstatné: na spokojený vztah. Ten má mít člověk sám k sobě a pak ke svým bližním. A k partnerovi. To je samozřejmě běh na dlouhou trať a musí se na tom pracovat. Někdy je potřeba přežít krize, jindy stačí pár maličkostí. Co můžete udělat hned, abyste k sobě s partnerem měli blíž?

Přemýšlejte, než vezmete telefon do ruky

Možná si to neuvědomujeme, ale telefon se pro většinu z nás tal přítelem číslo jedna. Nebo nepřítelem? Každopádně se mu věnujeme v průměru častěji za den než živým lidem. Kolikrát scrollujete po displeji, aniž byste věděli proč. Kolikrát bereme do ruky telefon, aniž bychom něco konkrétního potřebovali – jen se tak podívat, jestli někdo nenapsal.

Pokud by většina majitelů chytrého telefonu odstranila jen bezduchou kontrolu displaye, budete podle statistik používat telefon ani ne polovinu času. Zkuste se s partnerem domluvit a po příchodu domů věnovat čas jeden druhému. Telefon nechte na chodbě nebo na poličce v tichém režimu.

Pořiďte si budík

Moderní technologie nepatří do ložnice a většina z nás má telefon u postele právě pro to, že na něm má budík. Jenže to znamená, že mu většinou věnujeme pozornost i před spaním. Což znamená, že ji nevěnujeme partnerovi a navíc se potom hůře usíná. Co si takhle pořídit normální budík a před spaním si třeba chvíli povídat? Nebo i číst, ale vědomě, vedle druhého, kterého vnímáte?

Zarezervujte si jeden víkend v měsíci jen pro vás dva

Buďte nekompromisní. Na děti a oběd u rodičů si čas najdete vždycky, tak proč ne na partnera? Co takhle strávit romantický víkend na zámku a mít k dispozici veškerý komfort, který si jen umíte představit? O nic se nestarat, vypadnout ze stereotypu a jen tak si bezstarostně užívat? Vyzkoušejte například Chateau Mcely, je pro wellness víkend jako stvořený. Nudit se nebudete. Kromě skvělé gastronomie a wellness můžete vyrazit na výlet luxusním vozem, který je možné si v rámci pobytu zapůjčit. Pro hosty je k dispozici Lexus RX a navštívit můžete nedaleký zámek Loučeň nebo krásnou ZOO Chleby.

Probourejte stereotyp

Společné zážitky jsou pro vztah neskutečně důležité. Vymýšlejte příležitosti, jak se vzájemně obohatit. Láká vás degustační večeře o osmi chodech, skok z letadla nebo zavzpomínat na studentská léta a chodit do tanečních? Jděte do toho. Jakákoliv aktivita, která se liší od každodenní činnosti, vás spojí ještě víc.

Místo klasické večeře si udělejte piknik v přírodě a před odchodem do práce nechte svému partnerovi na lednici lísteček s romantickým vzkazem. Život je hra, tak si hrajte.

Komunikujte otevřeně

Domněnky. Dělá si je každý a často jsou zdrojem nedorozumění a zbytečných konfliktů. Zkuste být upřímní a říkat si s partnerem věci na rovinu, i když víte, že to nebude příjemné. Mějte na paměti, že nevyřešené a potlačené problémy nikdy jen tak neodejdou, jen se hromadí a je jen otázkou času, kdy bouchnou. Čím dřív při banálních věcech se spolu naučíte komunikovat na přímo, tím více pro svůj vztah uděláte. Není to jednoduché a nejde to hned, ale zkuste na tom začít pracovat.

Užijte si romantický víkend ve dvou VIDEO Lexus Česká republika

Autor: redakce Ženy.cz
Klíčová slova:  vztahyromantikaautovýlet
Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy