.

. Zdroj: internal

Ponožkové boty ovládnou podzim! K čemu je nosit?

Dokonalá kopie siluety se teď přenesla i do světa bot. Elastické kotníkové boty, které vám na nohu přilnou stejně jako ponožky, jsou teď absolutním hitem. K čemu je nosit, aby vám slušely stejně jako zahraničním hvězdám a blogerkám?

Kotníkové boty na pohodlném podpatku do dámského botníku neodmyslitelně patří. Letos mají zbrusu novou podobu! Nejnovějším trendem jsou takzvané socks boots, tedy ponožkové boty, které mají elastický vršek, a ten tak snadno přilne k noze. Můžete si vybírat z různých výšek. Některé sahají jen pod kotníky, jiné zase pár centimetrů nad ně.

Pořídit je rozhodně není žádný oříšek. Loni zaplavily přehlídková mola, takže aktuálně je seženete téměř v každém obchodě s obuví i na e-shopech. Na své si přijdou milovnice černé klasiky, ale i ženy, které chtějí být vidět. Vybírejte ze sametových, metalických, s potiskem nebo třeba ve výrazné fuchsiové barvě.

K "ponožkovým botám" noste ideálně super přiléhavé skinny džíny nebo elegantní culotes kalhoty s širokými a zkrácenými nohavicemi. Dlouhé nohavice ohrňte kousek nad boty nebo je vsuňte dovnitř, ale to pouze v případě, že vám opravdu dokonale kopírují nohu. Nebojte se je nosit ani k hravým květovaným šatům, džínovým šortkám nebo propínacím krátkým sukním.

Inspiraci najdete v naší fotogalerii: