Oblečení na hory: Nejkrásnější bundy, oteplovačky i rukavice z aktuálních kolekcí!

Oblečení na zimní sportovní sezónu nám většinou vydrží několik let. Tak schválně, kdy jste si naposledy pořídili novou bundu na lyže nebo nové funkční prádlo na chození po horách? 

Sportovní oblečení, ať už se jedná o kousky na běhání, do fitka nebo právě na hory, je už několik sezón nejenom plně funkční, ale také stylové. Dokonce i spodní vrstva, kterou sice většinu času na svahu ukrýváme pod bundou a lyžařskými nebo snowboardovými kalhotami, může mít padnoucí střih, veselý vzor i trendy barevné provedení. Takže se nemusíte stydět v horské restauraci vysvléknout a ukázat funkční tričko a můžete klidně chodit v chalupě jen ve funkčních legínách.

Obecně platí, že oblečení na lyžování je spíše upnuté, to na snowboard zase volnější. Ale rozhodně není nikde psáno, že musíte lyžovat v těsné prošívané bundičce s kožíškem. Pokud se vám líbí mladistvý anorak (bunda s klokankou, která se obléká přes hlavu jako mikina), klidně v něm můžete i lyžovat nebo chodit na výlety po horách.

Bunda anorak na snowboard, Burton, prodává burton.com, 230 €

Pamatujte také na to, že ideální je barevné oblečení. Pokud toužíte po bílé bundě, vždy ji doplňte barevnými kalhotami, ať jste na svahu dobře vidět. Nebojte se barvy kombinovat, na horách je to povolené. Klidně můžete mít růžové oteplovačky, zářivě zelenou bundu a tyrkysové brýle. Nebojte se ani květinových a zvířecích vzorů, které se tuto sezónu propsaly z módních kousků i na ty sportovní.

Tipy na stylové oblečení na lyže i snowboard najdete v galerii: