Oslavte na Vánoce sebe. Je čas si poděkovat

Advent má být časem klidu a odpočinku, ale ten váš připomínal spíš jeden velký let a přeplněný To Do List. Koupit, uvařit, uklidit, zajít na besídku, vyrobit kostým do školky, na svařák se všemi, vymyslet dárky, zabalit je, v práci dodělat projekty, napsat PF a ještě zvládnout s grácií vánoční večírek. Zvládla jste to, jste dobrá a je na čase si to říct.

Dárky jsou rozdány, nezbyl kapr ani salát, obdarovala jste hmotně i láskyplně své blízké. Rozdala jste, co jste mohla. A kdy jste myslela na sebe? Řekla jste si, že jste fakt dobrá? Nečekejte na chválu a ocenění od druhých, možná přijdou, možná ne, chopte se zhodnocení sama. „Nemyslete na to, co jste neudělala, ale oslavte to, co jste všechno zvládla,“ říká koučka Sarah Powell a já, a věřím že i vy, jdu oslavovat sebe. Otevřete si šampaňské, najděte místo, kde je vám dobře, a začněte svou soukromou, avšak tu nejdůležitější oslavu.

Party začíná

Vlastní oslava spočívá v tom, že si uvědomíte a nahlas si řeknete, co děláte dobře, co se vám dnes, včera povedlo, a zamýšlíte se dál, na celý rok a celý život. Nemusí to být převeliké činy, které jsou pro všechny viditelné, jsou to i vaše malé úspěchy, o kterých víte jen vy. Nejprve svou mysl nalaďte na poděkování. Blahopřejte si, že jste dnes vstala brzy, že jste si zvládla po ránu zacvičit pozdrav slunci, že jste dopila celý čaj, usmála se několikrát na svého partnera. A pomalu se přesuňte do dalších oblastí.

Poděkujte si za:

Vlastní sílu, protože moc dobře víte, že není vždy snadné být součástí tohoto světa. Na tomhle světě potřebuje spoustu sil. Žít na této planetě a vypořádat se s mnoha náročnými situacemi chce sílu a odvahu. A vy je máte.

Milující srdce a krásnou duši, skrze něž nabízíte tolik lásky, podpory a náklonnosti lidem kolem sebe, dáváte tolik a očekáváte tak málo. Poděkujte si za to, že jste laskavá, pečující a soucitná bytost, protože tou jste.

Krásu a opravdovost, protože jste krásná, jedinečná a autentická. Žijete v pravdě, vždy děláte správnou věc, i když se nikdo nedívá (tedy skoro vždy, že). A proto si zasloužíte vaši vděčnost a ocenění.

Super sílu, kterou bez ohledu na to, kolik náročných a obtížných situací vám život posílá, vždycky najdete způsob, jak se z nich dostat. Vždycky najdete způsob, jak se dostat ze své "bitvy" s hlavou vztyčenou a s úsměvem na tváři. A za tenhle superpohon si zasloužíte díky.

Schopnost odpouštět, protože víte, že "Hněv je kyselinou, která může poškodit spíš nádobu, v níž je uložena, než tu, do které se nalévá." – Mark Twain. Nepěstujete zášť a dokážete odpustit.

Touhu po růstu, neboť máte tuto neuvěřitelnou schopnost učit se z každé zkušenosti. Jste pravý alchymista. Víte, jak přeměnit své zranění na moudrost, vaše obtíže na příležitosti a temnotu na světlo. A protože se jedná o velkou věc, ujistěte se, že jste si poděkovala.

Nevzdávání se snů, i když se to tolikrát nepovedlo. Ale zkoušíte to zas a znova. Nevzdáváte se a věříte svým snům a své intuici. "Intuitivní mysl je posvátný dar a racionální mysl je věrným služebníkem. Vytvořili jsme společnost, která ctí sluhu a zapomněla na dar." Albert Einstein

Takže díky, Petro! Jsi báječná!

I vy si poděkujte, máte za co!