TED Talks: Projevy úspěšných žen, které ovlivnily svět

Píchly do vosího hnízda, upozornily na problémy světového rázu, zveřejnily své osobní příběhy, aby inspirovaly, postrčily mnoho lidí a rozhodly se ve společnosti něco změnit. A veřejně o všem promluvily na nejsledovanější a nejvlivnější show světa TED Talks, která chce šířit myšlenky a nápady, které stojí za to. A tyhle za to rozhodně stojí. 

Meera Vijayann

Je nezávislá novinářka, která prostřednictvím platformy pro občanskou žurnalistiku Meera zkoumá kreativní způsoby, jak se mladé ženy mohou podílet na politických a komunitních záležitostech, a snaží se usnadnit dialog mezi podnikateli, inovátory a institucemi a řeší globální otázky týkající se genderových práv a sexuálního násilí.

Proč byste ji měla poslouchat?

Meera Vijayann začala používat digitální média k řešení sexuálního násilí v důsledku tragického případu znásilnění a vraždy v Dillí. V roce 2013 získala cenu CNN IBN Citizen Journalist Award za její reportování v souvislosti s případem znásilnění v Dillí. Její články a blogy se objevily v Guardian, CNN, Forbes, Otevřené demokracii, IBN LIVE, New Indian Express a dalších významných médiích.

Tato řeč začíná osobním příběhem o sexuálním násilí, který může být obtížné poslouchat. „Ale to je pravda,“ říká občanská novinářka Meera Vijayann. „Mluvit o tvrdých tabuizovaných tématech je zažehnutí jiskry pro změnu.“ Vijayann používá digitální média, aby pravdivě mluvila o své zkušenosti s genderovým násilím ve své domovské zemi Indii – a vyzývá ostatní ženy, aby se také vyjádřily.