Knihy, které vám pomohou vyřešit vztahy. Doma i v práci!

Jsou tak složité a zapeklité. Když to funguje v práci, doma marně hledáte společnou řeč s partnerem či dětmi. Jak z toho ven? Být sama na pustém ostrově. Ale tak my žít nechceme. Vztahy jsou náročné, ale nemusí to tak být. Ještě než se začnete hroutit a hledat číslo na psychologa, zkuste si přečíst tyto knihy. Ony vám pomůžou.

Život podle Lucie – Lucie van Koten

Co řeší: život, partnerské vztahy, vztahy a cestování

Zdá se vám, že máte komplikovaný život, váš vztah s partnerem prochází krizí nebo má vaše drahá polovička schované kostlivce ve skříni, kteří vylézají poslední dobou častěji a častěji? Nejraději byste odjela a nechala vše za sebou. Ale vyřeší cestování váš vztah s partnerem? Nejlepší je číst knihy jiných, kteří si prožili podobné strastiplné cesty. Můžete porovnávat, hledat odpovědi na otázky, přemýšlet o své situaci a podívat se na ni z trochu jiného úhlu.

Život podle Lucie, 269 Kč, Motto

Kniha jedné z předních českých blogerek Lucie van Koten, která se soustředí na sféru organické kosmetiky a život pražské ženy, přináší pohled na životní cestu plnou zvratů, chvílí v sedmém nebi i hluboko pod ním. Lucie vás provede dětstvím, po cestách ruku v ruce s manželem Holanďanem a taky momenty, které spadají do kategorie psychického teroru a manipulace. Krásná a úspěšná žena tak na cestě vzhůru někdy spadne dolů, což ji postupně přivede k tomu, co je pro ni nejdůležitější – ke svým kořenům, dětství a síle, kterou odtud čerpá.

„Krátce po maturitě se tahle rodačka z malé jihočeské vesnice vdává za holandského učitele a vědce, stěhuje se s ním do italské Florencie a doprovází ho napříč Evropou – Ruskem, Bulharskem, Gruzií… Do Čech se vrací sice zcestovalá a s dobrou angličtinou, ale zároveň neukotvená. Krach manželství jí mění život, a tak hledá cesty, jak se uživit tím, co umí a co ji baví. Bohužel se však zamiluje do manipulátora, který si libuje v mnoha dalších volných vztazích. Nejhorší chvilky života přivádějí Lucii na Srí Lanku, kde jako dobrovolnice pomáhá potřebným. Po návratu ovšem schová kufr, nasadí podpatky a úsměv a běží do práce, pro kterou by jiné zabíjely. Protože minulost je třeba brát s humorem, přítomnost se sebeúctou, budoucnost s nadějí… a vždy u toho skvěle vypadat!“

Článek pokračuje na další stránce!