Jaký je rozdíl mezi duševním a životním partnerem. Kdo stojí vedle vás?

Potkáte člověka a přijde vám, že se znáte roky. Stejně myslíte, ještě než něco řeknete, už tatáž slova slyšíte z úst toho druhého. Povídáte si a plánujete. Jindy vám zas na malou chvíli zkříží cesty člověk, jenž vám vtiskne tolik duševní energie, až se zapotácíte. Máte kolem sebe takové spřízněné duše?

Ve svém životě procházíme mnoha vztahy, úskalími, událostmi, které se vryjí do čáry života pěkně hluboko. V každé takové situaci jsme rádi, když vedle nás někdo stojí. To, kdo se do naší blízkosti přiblíží, ovlivňujeme hlavně my sami. Někdy volá duše, jindy srdce.

Životní koučka June Silny vidí duševního partnera jako někoho, kdo je propojen s naší duší a je poslán k tomu, aby probudil různé části naší osoby, abychom duševně postoupili na další level. Jakmile toho dosáhneme, obvykle odchází. Životní partner je pak společník, přítel, stabilní a bezpečný člověk, na kterého se můžeme spolehnout, důvěřovat mu a můžeme se na něj obrátit s prosbou, aby nám v životě pomáhal. Existuje mezi ním a námi vzájemný pocit lásky a úcty a naše potřeby jsou sladěné.

Propojeni duší

Během života potkáme mnoho duševních partnerů a jejich účel je stejný. Jsou tu proto, aby nás probudili a aby naše duše mohla postoupit do vyššího stavu vědomí. Duševního partnera potkáme většinou tehdy, jsme-li připraveni se něco nového naučit, ponaučit se z chyb a posunout se dál. Duševní vztahy nebývají navždy, bývají totiž často příliš intenzivní nebo skončí, jakmile se potřebné naučíme. Našimi duševními partnery mohou být také přátelé a příbuzní; nemusí se vždy jednat o romantické partnery. Hodně z nás se v životě takové partnery snaží hledat, ale pokud my sami nevyzařujeme tu správnou energii, setkání s takovým člověkem nás míjí. Tento vztah můžeme přirovnat k duševnímu spojení podobnému dvojčatům.

Pokud opravdu chceme najít duševního partnera, musíme tomu přizpůsobit svou duši. Musíme zjistit, kdo jsme, ctít sami sebe a poslouchat naše srdce. Když se vyrovnáme se svým pravým já, jsme připraveni, že se setkáte se svým duševním partnerem.

Cestou životem

Životní partner je spíš jako společník nebo přítel, ke kterému cítíme silné spojení. Nemusí to být hluboké duševní spojení jako u duševního kamaráda, ale existuje vzájemný pocit důvěry, porozumění a respektu. Životní partner je někdo, kdo je spolehlivý a ohleduplný na naše potřeby a přání. Samozřejmě, životním partnerem je také člověk, ke kterému jste přitahováni a jehož milujete a pečujete o něj. Stává se jakousi vodící rukou v cestě za poznáním vaší duše.

Setkání se svým životním partnerem obvykle není něco, na co se musíte duchovně nebo energeticky připravit, spíše to vyžaduje emoční a fyzickou přípravu. Není výjimkou, že se váš životní partner stane i vaším duševním, váš vztah vytvoří hlubší spojení, které závisí na tom, jakým směrem se rozhodnete jít.

A jak bychom takové vztahy mohli vymezit? Mají svá specifika? June Silny vymezuje různé charakteristiky každého vztahu, které by nám mohly ukázat, o jaký vztah jde.

Duševní vztah

 • Cítíte hluboké, duchovní spojení s touto osobou, téměř jako byste se znali celý život i déle.

 • Míváte momenty deja vù, kdy máte pocit, že jste byli předtím spolu.

 • Vzájemně si rozumíte a máte podobný způsob myšlení.

 • Mohli byste mít podobné nedostatky nebo zvyky nebo jste oba měli podobné problémy během dětství.

 • Vaše spojení je intenzivní. Často se může pohybovat od extrémních vrcholů až po extrémní minima.

 • Cítíte vzájemnou synchronizaci, i když nejste fyzicky spolu. Možná existuje pocit, že musíme společně něco dobýt.

 • Intuitivně víte, co si myslí nebo cítí ten druhý.

 • Váš vztah je emocionální, náročný a může vám přinést takové věci, o kterých jste nevěděli, že existují.

 • Při prvním setkání s touto osobou může dojít ke změnám ve vašem životě.

 • Váš vztah nemusí trvat navždy, ale láska mezi vámi je tam vždy.

Vztah s životním partnerem

 • Baví vás se navzájem poznávat a dozvídat se o vašich odlišnostech a podobnostech – všechno, co o sobě zjišťujete, je nové a vzrušující.

 • Cítíte se vzájemně fyzicky přitahováni a sdílíte své hodnoty.

 • Působíte jako nejlepší přátelé, váš vztah netrpí extrémy.

 • Váš vztah je založen na logických nebo intelektuálních rozhodnutích.

 • Tím, že jste spolu, máte pocit finanční a emoční stability.

 • Váš vztah je založen na tom, že jste spolu fyzicky přítomni a vytváříte si nové vzpomínky.

 • Cítíte potřebu uzavřít manželství nebo založit rodinu za účelem "upevnění" vašeho vztahu.

Jestliže jste našla oba takové partnery, jste šťastnou ženou.