.

. Zdroj: Instagram Kat von D

...
...
.
...
12
Fotogalerie

Kat Von D: Umělkyně, tatérka a inspirativní žena, o které ještě uslyšíte!

Její tetování zdobí mnohé osobnosti módního i filmového průmyslu. Je ovšem také úspěšnou make-up artistkou a jen na Instagramu ji sleduje přes 6 a půl milionu fanoušků. Je inspirací, beauty ikonou a ještě ke všemu má také svou řadu dekorativní kosmetiky, která se v záplavě konkurence rozhodně neztratí. Je hudebnicí s rockovou duší a také modelkou. Řeč je o Kat Von D, jedné z nejosobitějších postav současného módního i uměleckého světa.

"Kdyby mi někdo v době, kdy jsem běhala bosá po ulici se špínou za nehty a žábami v kapse, řekl, že budu mít jednou svou značku kosmetiky, vysmála bych se mu do tváře.“ Takto komentuje sama Kat Von D skutečnost, že má svou vlastní kosmetickou značku, která je už teď považována za ikonickou. Odkud se tato dívka vzala a co stojí za jejím úspěchem?

Narodila se v Mexiku jako Katherine von Drachenberg. Ve čtyřech letech se s rodiči přestěhovali do Los Angeles. Rodiče ji přihlásili na hodiny klasického klavíru, Katherine ale mnohem více zajímala hudba, kterou poslouchala její starší sestra. Byl to hlavně rock a punk a jak sama Kat říká, záhy pochopila, že to bylo něco, co ji ovlivnilo a inspiruje po celý její život.

...
... | Zdroj: Instagram Kat von D

První tetování

Ve čtrnácti si udělala své první tetování (šlo o písmeno "J" kvůli nešťastné lásce), pak ozdobila pár svých známých a v šestnácti si pro sebe zkonstatovala, že je na čase opustit školu a věnovat se tetování naplno. To by samo o sobě mohlo znít jako začátek hodně smutného příběhu. Ne tak v případě Kat Von D.

Postupně začala pracovat ve známějších studiích a spolupracovat se slavnými tatéry – například Clayem Deckerem a Chrisem Garverem. Díky nim a především díky svému talentu a úsilí se dostala do televizní tatérské show. Tam ukázala nejen, že je skvělou výtvarnicí, ale zároveň i osobností, která si od nikoho nenechá nic diktovat.

To už se psal rok 2007, Kate rozjela v televizi svou vlastní show LA Ink a stala se vyhledávanou tatérkou. Dnes mají její obrázky na těle Miley Cyrus, Demi Lovato, Lady Gaga, Ewan McGregor nebo Beyoncé.

Dívka, která udává styl

Po celou dobu si Kat Von D zachovala svůj styl – v umění, v tetování i v tom, jak vypadá. „Nikdy bych nevyšla ven bez make-upu,“ říká. „Ne snad proto, že bych se nenamalovaná styděla, ale strašně mě to baví a užívám si to.“ Volbě správné kosmetiky a odstínu věnovala vždy pozornost. A tak se stala opravdu vlivnou beauty guru a i díky tomu mohla v roce 2008 přijít na trh se svou vlastní značkou dekorativní kosmetiky, která je originální jak sama její autorka.

...
... | Zdroj: Instagram Kat von D

Jsou to syté barvy a netypická škála odstínů, která vás zaujme hned na první pohled. A hned na ten druhý musí každý ocenit, že výrobky plní to, co slibují. Že když se u rtěnky píše, že vydrží, tak opravdu vydrží.

„Neexistuje žádná fáze výroby, kterou bych se kreativně nezabývala, a to je něco, na co jsem hrdá,“ říká. Zúčastňuje se všeho od vývoje produktů, osobního testování vzorků, ladění odstínů, návrhu obalů, barev a písma. „Když se zavazuji být součástí něčeho, mým konečným cílem je mít vliv úplně na všechno! Kvalita vždycky musí předčit kvantitu,“ říká Kat. Kromě toho, že si Kat Von D zakládá na tom, aby její výrobky odpovídaly vysokým nárokům, trvá také na tom, aby byly veganské.

Osvoboďte se

Veganství se ostatně promítá i do dalších jejích činností. Vlastní i uměleckou galerii a butik Wonderland Gallery, pro který navrhuje i svou kolekci oblečení. Aktuálně pracuje na nové vlastní kolekci obuvi, která bude pochopitelně – veganská.

.
. | Zdroj: Instagram Kat von D

Dá se říct, že Kat Von D se daří, na co sáhne. Všichni, kdo s ní měli možnost pracovat, se ovšem shodují: Jde o mimořádně osobitou a pracovitou ženu. Vždycky ví, co chce, a jde si za tím. A bez kompromisů.

Inspirací pro nás mohou být i dvě knihy, které Kat napsala. Jedna představuje její tvorbu na poli tetování, druhá je jakýmsi ilustrovaným deníkem. Anebo se prostě jen můžeme nechat unést jejím stylem a vyzkoušet výraznější styl líčení. Kdo ví, třeba se nám díky tomu opravdu podaří pomalu osvobodit uměleckého ducha, který je v každém z nás. Alespoň to by si podle svých slov umělkyně opravdu přála.