Dejte stopku srovnávání a pocitu, že žijete málo zajímavý život

Zas to na vás vykouklo. Jejich profil a dovolená snů. Super plavky, nádherná panoramata, věčně zamilované pohledy. A co máte vy? Náhle je nálada na bodu mrazu a vy chcete víc. Srovnávání je zloděj radosti, a pokud s ním nezatočíte, ukradne vám váš spokojený život.

„Budu se vdávat,“ s nadšením v hlase na vás haleká kamarádka. Objímáte ji a gratulujete, ale v nitru jste spíš naštvaná a polykáte slova jako: „Ta se má. Teď bude středem pozornosti jen ona. Já tak krásnej prsten nedostala.“ Místo abyste byla ráda, srovnáváte se s ní. Doma vytvoříte dusnou atmosféru, která vznikla z vaší skleslé nálady. Že si krásně žijete, přítel vás miluje, a i když na ruce nemáte briliant, do dneška se vám váš zásnubní prstýnek zdál nejhezčí, najednou je to málo. Někdo se má líp. Srovnávání vám právě ukradlo radost ze svého života. Kolikrát za den svůj život hodnotíte? Jak moc vás ovlivňuje to, co vidíte na sociálních sítích?

Až budu, až zhubnu, až si koupím… tak to bude ono

Najednou potřebujete lepší boty, dovolenou i postavu, protože jste viděla, že ona To má. Srovnávání se v životě nevyhnete, je to lidská přirozenost, ale jen pokud se pohybuje ve zdravých mezích. „Zdravé porovnávání je v pořádku. Porovnáváme se, často a kolikrát nevědomky. Máme to v sobě zakódované, protože i právě díky tomu se o sobě dozvídáme spoustu věcí a učíme se přijímat sami sebe. I proto se často snažíme průběžně hodnotit, nakolik se nám to daří a srovnáváme svou pozici s ostatními,“ říká psycholožka Kateřina Vozáryová, ale jak sama říká, vše má svou míru. Jak začne člověku ničit život, je tu problém. Rachel Cruze, autorka knih, finanční expertka a moderátorka The Rachel Cruze Show se tématem srovnávání zabývá, neboť právě neustálá snaha mít se líp vede často k finančním problémům. Stejně jako my všichni i ona se přistihla, že v jedné své životní etapě srovnávání věnovala velkou pozornost a kazila si jím život. Jak jste na tom vy? Rozhodí vás každý post na Instagramu? Co všechno chcete ve svém životě změnit, abyste se měla líp? Zatočte se srovnáváním a vraťte si zas do života radost. Rachel Cruze nabízí rychlé a jednoduché způsoby, jak se přestat srovnávat. Zapracujte na těchto oblastech.