Kde najdete v Praze nejlepší vintage obchody?

Kde najdete v Praze nejlepší vintage obchody? Zdroj: Instagram @trash_prague @clochard9.2

Tajné vintage obchody: Kde najít retro poklady, kožichy nebo boty na techno?

Praha je plná unikátních sekáčů a vintage shopů. Zatímco však v éteru rezonuje jen hrstka nejznámějších, ulice hlavního města ukrývají mnohem více perel, které stojí za návštěvu. Do kterých obchodů příště zamířit pro jedinečné kousky, extravagantní kabáty nebo výbavu na další rave party?

Trash

Spodní část Žižkova není úplně nejvyhledávanější lokalitou. Drsné ulice ovšem skrývají unikátní obchůdek Trash, který otevřel letos v dubnu. Ihned po vstupu se přenesete do Londýna 70. let, kde právě doznívající glam rock předával pomyslné hudební a módní žezlo punku. Kožené ocvočkované křiváky tu visí vedle kožichů, které jako by vypadly ze skříně Marca Bolana. Trash ovšem neokouzlí jen milovníky zlaté éry rock’n’rollu, ale také všechny nadšence do techna a rave parties. Sháníte korzet, kovový postroj, černý kožený kabát nebo vinylové kozačky? Stačí se domluvit s majitelkou a ona se vám při svých dalších toulkách po Evropě pokusí sehnat ten nejlepší model. Tady se totiž plní všechny módní sny.

Článek pokračuje v následujících kapitolách. >>>

Pokračování 2 / 7

Redlips Cocktail Vintage

Co byste řekli na odpoledne strávené na měkké chesterfield sedačce, kde můžete s proseccem v ruce obdivovat perfektně střižená kožená saka, hedvábné košile a starodávný porcelán? Ve vinohradském obchůdku Redlips Cocktail Vintage, na který narazíte po cestě z Flory na farmářské trhy na náměstí Jiřího z Poděbrad, se tato příjemná představa stane skutečností. Majitelka Simona svůj obchod, který otevřela letos v létě, koncipuje jako zážitkový prostor, do kterého nejdete pouze rychle nakoupit oblečení, ale též si zde užijete klidnou hodinku či dvě příjemného posezení a popovídání. Pokud milujete pravý elegantní vintage styl, zapište si adresu Baranova 6.

Pokračování 3 / 7

Kuzmarkt

Kdo miluje vintage scénu, určitě tento hravý obchod se dvěma pobočkami na pražské Letné zná. Pokud ale přece jen vašemu zornému poli dosud unikal, je čas se seznámit. Kuzmarkt hýří barvami a životem. Je eklektický, inkluzivní a především uspokojí i ta nejtajnější módní přání. Když jsem do tohoto obchodu naposledy vkročila, nemohla jsem se rozhodnout, zda se mám nejprve zamilovat do červené vinylové sukně, brože Chanel, nebo kolečkových retro bruslí, které navíc byly přesně v mé velikosti. Myslím si, že to o rozmanitosti a možnostech Kuzmarktu vypovídá mnohé.

Pokračování 4 / 7

Clochard9.2

Bundy Barbour, bombery, retro Levi’s džíny nebo vlněné military kabáty. Vinohradský Clochard9.2 je rájem mužské módy z období od 50. do 80. let minulého století. Rozhodně to ale neznamená, že by do krámku ve Slezské ulici měli zavítat jen pánové. Naopak, móda nemá žádné hranice. A pro ty, kteří by rádi sortiment obhlédli nejprve online, je připraven také skvěle vybavený a perfektně přehledný e-shop. Zůstat ale jen u něj by byla škoda – tohle místo je totiž nejen módním, ale i designovým nebem.

Pokračování 5 / 7

3some Concept

Tento vintage a secondhand shop, jehož spolumajitelem je herec Andrej Polák, stojí na třech pilířích, které vlastníci pojmenovali anglickými hesly Take Some Thing (něco si vezměte), Share Some Love (sdílejte trochu lásky), Help Some One (pomozte někomu). 3some je tak místem, kde se setkává láska k udržitelnosti, ostatním lidem i sobě samým. Přesvědčit se o tom můžete buď na jejich e-shopu, kde kromě oblečení narazíte sem tam na nějakou povídku či fejeton, nebo v kamenném obchodě na adrese Bartolomějská 13.

Pokračování 6 / 7

HipStar

Pánský leopardí kožíšek? Ano! Kožené kapsáče? Ano! Vintage bunda s beránkem? Ano! Obchod HipStar, schovávající se hned za Týnským chrámem, je sice malý a nenápadný, jeho nabídka je ovšem pestrá a uspokojí především milovníky tradičních vintage kousků – jako jsou právě zmíněné beránkové bundy, retro mikiny a vzorované košile. Jen si dejte pozor na jednu věc: HipStar je otevřený pouze od úterý do soboty.

Pokračování 7 / 7

Déjà Vu

Až se budete pohybovat v okolí Ortenova náměstí, zajděte do nedávno otevřeného Déjà Vu. Tento malý rodinný vintage obchůdek se nachází přímo u tramvajové zastávky a svou výběrovou nabídkou uspokojí i náročnější zákazníky, kteří svůj styl staví na propojování aktuálních trendů s kousky z druhé ruky.

Doporučujeme

Načíst další články