Rouška Le Bon-bon

Rouška Le Bon-bon Zdroj: Lucie Marková

Kateřina Černá
Zuzana Heiník Bělová
Kateřina Černá
Dana Morávková
Lucie Marková
9
Fotogalerie

Ženy, které svými nápady pomáhají a rozvíjí samy sebe

Náročný minulý rok dozajista byl, ale i přes všechny peripetie se spousta z nás ve svém seberozvoji posunula vpřed. Skrz pomoc druhým a dobré nápady. Tak jako tyto známé ženy. To, co umí, spojily s pozitivním nápadem. Vždy je prostor pro růst. Stačí málo.

Lucie Marková, módní návrhářka, autorka projektu Le Bon-bon

Lucie Marková
Lucie Marková | Zdroj: archiv Lucie Marková

Kromě toho nejdůležitějšího, narození mé druhé dcery, jsem se rozhodla pro nový projekt. Protože jsem se upřímně děsila porodu v klasické roušce, vytvořila jsem před návštěvou porodnice roušku z vysoce kvalitní bavlny, ve které se dá i dýchat. Pobyt v porodnici mě přesvědčil, že ji nepotřebuji jen já. Navíc když mi potom začaly volat dílny a obchody, že objednávky a prodeje jsou téměř na nule, rozhodla jsem se je mezi sebou propojit. Tak se zrodila kolekce Le Bon-bon, která svým tvarem připomíná oblíbené cukrovinky. „Bon-bonky“ také vyrábíme jako dárky pro porodnice, dětská oddělení a školky. Přispět může úplně každý, kdo si roušku z kolekce Le Bon-bon zakoupí. Stačí jen uvést do poznámky heslo „dárek“. Druhou roušku zašleme automaticky zdarma do nějaké nemocnice, porodnice nebo školky.

Jsem ráda, že jsem získala látku, která má kvalitu jen lehce pod respirátorem. Protože se jedná o kvalitní bavlnu, je rouška také ekologická a dobře se v ní dýchá. Nabízíme nejen velké kusy, ale také variantu „mini“, která není tak extravagantní. Nyní máme několik textilních dílen, které šijí roušky pro nemocnice, kde jsou potřeba. Ty extravagantní rozesmávají děti. Protože tento projekt obnáší spousty práce, uvítáme jakoukoli pomoc. A je jedno, zda nám bude někdo pomáhat šít, přispěje nějakou částkou, nebo o nás „jenom“ řekne někomu dalšímu.

Dana Morávková, herečka, návrhářka

Dana Morávková
Dana Morávková | Zdroj: Alensa

I přes všechny peripetie s koronavirem, kdy jsou divadla zavřená a my nehrajeme ani nezkoušíme, stále alespoň natáčím a dabuju, za což jsem velmi vděčná. Upřímně mi divadlo chybí a těším se, až budeme moci s kolegy opět stát na jevišti a užívat si, že jsme společně s diváky. V mezičase se neustále rozvíjíme s manželem, protože teď jsme spolu někdy i 24 hodin denně, ale nestěžuji si. Co to jde, snažíme se hodně podporovat různorodé charitativní projekty. Naposledy se mě velmi dotkl příběh mladé moderní gymnastky Lindy, kterou jsem osobně znala ze závodů, protože se sama také věnuji moderní gymnastice. Holčina z minuty na minutu přestala cítit nohy a skončila na vozíčku. Takové příběhy mě vždy velmi zasáhnou, a pokud je v mých silách pomoci, ráda to udělám. Mám to tak od vždycky.

Také jsem se začala více věnovat komunikaci s fanoušky přes sociální sítě a zahájila spolupráci s novými značkami. Mojí vášní je móda a doplňky. Vedle kabelek Elega, které i navrhuji, a vedle módy Desirred, kterou propaguji už 15 let, jsem se pustila do spolupráce se značkou Alensa, prodejcem dioptrických i slunečních brýlí a kontaktních čoček. V rámci kampaně jsme s fotografem Petrem Kozlíkem nafotili krásné fotografie. Brýle od Alensy jsem měla možnost si předem vyzkoušet a teď několikero střídám. Navíc brýle jsou se mnou neodmyslitelně spojené, takže mi to dávalo velký smysl, protože je nosím opravdu každý den, případně je střídám s kontaktními čočkami.

Kateřina Černá, návrhářka, autorka značky K.BANA

Kateřina Černá
Kateřina Černá | Zdroj: archiv Kateřina Černá

Loňský rok byl skutečně přelomový – ve smyslu narušení zaběhnutých vzorců a struktur. Bylo potřeba se umět rychle přizpůsobit nové situaci, a hlavně udržet si zdravou míru optimismu. Protože K.BANA je oděvní značkou, ale také životním stylem a směrem, kromě výroby oblečení rozvíjí své zkušenosti a potenciál také v oblasti sociálního charakteru. Již třetím rokem nyní funguje náš srdcový Projekt 2. šance, který skrze jógu pomáhá ženám s problémy se závislostí v Psychiatrické nemocnici Bohnice. V loňském roce jsme byli vybráni do akceleračního programu Impact Hub – Impact First, který je určen pro neziskovky a společensky prospěšné podniky. Bereme to jako velký úspěch a možnost rozvíjet myšlenky využití jógy jako doplňkové terapie v kombinaci s tradiční západní medicínou.

Pod vedením skvělých odborníků v mnoha oborech Projekt 2. šance nabírá nový dech, tak aby byl úspěšný a prospěšný zároveň. Každý člověk může podpořit léčbu ženy jednoduchým zakoupením dámského trička z bio bavlny „Jsem závislá na józe“, a tím jí uhradit jednu lekci jógy. Osobně jsem si uvědomila, že ačkoliv okolnosti kolem nás vypadají jakkoli, vždy je prostor pro růst nebo vznik něčeho nového – a není k tomu potřeba nic velkého či drahého. Stačí opravdu málo a přitom takto pohlazené srdce každého z nás je i pro ostatní ta nejvzácnější medicína.

Ing. Zuzana Heiník Bělová - výkonná ředitelka společnosti BelDental

Zuzana Heiník Bělová
Zuzana Heiník Bělová | Zdroj: archiv Zuzana Heiník Bělová

Pro mnohé z nás, stejně tak i pro mě, byl minulý rok symbolem turbulence, změn a nejistot. Čelila jsem hned několika nelehkým výzvám zároveň. Jsem podnikatelka a výkonná ředitelka středně velké rodinné firmy a zároveň jsem také máma dvou malých dětí, které mě každý den potřebují. Organizace času se mi změnila pod rukama téměř ze dne na den a celá rodina jsme se museli přeorientovat na nový způsob plánování našich společných chvil. Zbourali jsme staré vzorce a museli nalézt nové rodinné efektivní fungování, které se slučuje s mou exekutivní rolí. To se nám povedlo a jsme možná spokojenější, než dříve.

Z hlediska byznysu se nám podařilo se nalézt nové způsoby, jak maximalizovat efektivitu práce a konečně jsme rozjeli náš dlouho odkládaný projekt, kterým je výroba českých, rozložitelných zubních kartáčků. Projekt následuje trend ekologické budoucnosti a ubírá se cestou uvědomělejšího přístupu k přírodě. Letos naše rozložitelné kartáčky uvedeme na trh a moc se těšíme z toho, že můžeme podpořit českou výrobu tohoto atraktivního spotřebního zboží a ušetřit tak naši planetu alespoň části jednorázových plastů používaných v oblasti zubní hygieny. Rozdávat lidem zdravý a krásný úsměv a zůstat při tom v souladu s přírodou je naše motto pro letošní rok.

Doporučujeme

Načíst další články