Rady pro lepší život od úspěšných lidí: Drobnosti, které zvládnete i vy!

Měla bych číst víc knih a míň koukat do mobilu. Víc se snažit v práci. Důrazněji si prosazovat svou. Mikrovýčitky související s každodenním nenaplněním jakéhosi virtuálního ideálu člověka – zaměstnance a člověka – partnera trápí čas od času asi každého.

Horší je, když narostou do velikosti, která člověku komplikuje život. Přestává si věřit a do těžších úkolů se v předtuše neúspěchu už raději ani nepouští. Magazín Blinklist, který se věnuje osobnímu rozvoji, dal dohromady rady, kterými se v tomto směru řídí úspěšní lidé. Nikde není psáno, že když se jimi budeme řídit i my, změní nám to od základu život k lepšímu. Alespoň za porovnání s vlastním viděním světa ale tyto rady rozhodně stojí.

Myslete pozitivně. Je to klišé, ale funguje

Boj mezi srdcem a hlavou je věčný, ale když potlačíte pochybnosti ve prospěch pozitivních myšlenek, mozek se vám za dobrou náladu odmění tím, že svou analytickou část nechá odpočívat. V tu chvíli dostává prostor intuice a kreativní myšlení, které člověka dokáže daleko jednodušším a přirozenějším způsobem (tedy nikoliv “na sílu”) posunout k vysněnému cíli. Někdy prostě “jen” stačí poslechnout srdce, vystoupit z komfortní zóny, nenechat se spoutat tím, co od vás lidi očekávají, a na cestě po vysněném cíli prostě zariskovat.