Není jim ani 30 let, a už píšou skvělá díla. Naši čeští talenti

Říkáte si, napsat knihu, tak to až tak na stáří, když už budu mít něco za sebou. Ale proč čekat. Tihle mladí čeští spisovatelé nečekají a píší hned, co jim v hlavě nedá spát. A jsou dobří, protože byli dokonce nominováni na Cenu Jiřího Ortena. Pojďte si je přečíst.

Cena Jiřího Ortena je určena autorovi prozaického či básnického díla napsaného v českém jazyce, kterému v době vydání díla není více než třicet let. Je to startovací cena. Literární prostředí vybere tři talentované autory, a tím jim zasáhne do života. Jejich psaní má smysl a budoucnost. Toto prestižní ocenění se uděluje od roku 1987, od roku 2009 jej organizuje Svaz českých knihkupců a nakladatelů (SČKN). Mezi laureáty Ceny Jiřího Ortena patří například Michal Viewegh, Tereza Boučková, Petr Borkovec, Jaroslav Rudiš, Radek Malý, Petra Hůlová, Petra Soukupová, Marek Šindelka nebo Sára Vybíralová.

Letošní 31. ročník Ceny Jiřího Ortena představuje tři nominovaná díla mladých talentovaných autorů. Jméno vítězky nebo vítěze bude slavnostně vyhlášeno 10. května v 17.00 ve Velkém sále Průmyslového paláce na knižním veletrhu Svět knihy Praha 2018. Jste zvědaví, kdo je to? Co si v příštích dnech přečíst?