Hipster knihy nejen pro mileniály. Posunou vás, v čemkoliv chcete | Ženy.cz
 


Knihy nejen pro mileniály a hipstery. Posunou vás, v čemkoliv chcete

5. února 2019 • 06:00
 • Milují cestování a dokáží ho spojit s prací, dělají to, co je baví, chtějí zlepšit planetu, zajímá je zdraví životní styl a žijí ho, hledají sami sebe a milují kávu a stylová místa, kde ji mohou vypít. Ideálně s knihou v ruce. Ať už jste hipster, mileniál nebo si jen ráda přečtete zajímavé knihy, tyhle se vám budou líbit.

  Po jaké knize sáhnout? Kde se o hipsterství dočíst víc? S jakou knihou se usadit do křesel té nejstylovější kavárny, kde jedou faire trade a ty nejlepší zdravé zákusky?

  O princezně, která se zachránila sama – Amanda Lovelace

  O princezně, která se zachránila sama, 233 Kč, Luxor O princezně, která se zachránila sama, 233 Kč, Luxor Autor: archiv firem

  Že jsou básně nuda? Tak to v hipsterském světe rozhodně neplatí, ba naopak poezie je milována. Ani u této knihy se nejedná o žádnou tuctovou sbírku poezie, je osobní a vychází z Amandina života. Je to kniha o lásce a nenávisti, o tom, jaké je to někoho ztratit, o zármutku i radosti, o síle, inspiraci a hledání sebe sama. Sbírka básní je rozdělena do čtyř oddílů: Princezna, Vévodkyně, Královna a Ty. Každou z nich se vám přiblíží, až se vám to bude znát neskutečné, jak nacházíte své vlastní pocity.

   

 • Cabin porh, 386 Kč, Martinus.cz Cabin porh, 386 Kč, Martinus.cz Autor: archiv firem

  Dům má mít svou filozofii a místo. Hipster se nebrání alternativám, života trochu dál od civilizace, chce souznít s přírodou, vnímat ji a hlavně jí neškodit. Tato kniha není o tom, jak postavit dům a kde, ale jedná se o sbírku fotografií míst, kde lidé bydlí a přebývají. Pár nadšených přátel milujících design se rozhodlo, že budou fotit místa, kde všude si lidé postavili svá obydlí. A tyhle chaty, domy a místa vás absolutně očarují.

   

 • Cabin Porn – Zach Klein

  Únava materiálu, 229 Kč, Knižní klub Únava materiálu, 229 Kč, Knižní klub Autor: archiv firem

  Co se děje ve světě, ať už jen mileniál nebo i hipster řeší, a to hodně. Takže po románu Marka Šindelky, nositele Ceny Jiřího Ortena a Magnesie Litery za prózu, který reaguje na aktuální téma – migrační vlnu, rozhodně sáhne. Kniha popisuje cestu dvou bratrů z nejmenované země ohrožené válkou do Evropy. Jejich trasy se záhy rozdělí a každý pokračuje na vlastní pěst: bez mapy, bez spojení, bez kontaktu. Sledujeme složitou a bolestnou „cestu na sever“, zároveň s tím však čteme knihu o Evropě viděné zvenčí. O Evropě, připomínající velký fungující stroj. Jediné, co tu proti němu stojí, je zranitelné lidské tělo. Tělo vykořeněného člověka, redukovaného na problém, na statistický údaj, na materiál.

   

 • Únava materiálu – Marek Šindelka

  Vegetariánka, 223 Kč, Knihy Dobrovský Vegetariánka, 223 Kč, Knihy Dobrovský Autor: archiv firem
   

  Jídlo, zdravé jídlo a to, kterým neubližuje planetě a živočichům na ní, hipstera nesmírně zajímá. To, kde se jídlo vzalo, kdo při tom trpěl a co udělá s naším organismem, je zásadní. Zkrátka o jídle přemýšlí a nebojí se skončit se stravovacími stereotypy, které tu dlouho panovaly. A to, že se dá žít bez masa, moc dobře ví. Ale jídlo je v této knize jen začátek a možná prostředek, jak se vzepřít společnosti. Ten pocit syrového masa rozžvýkaného mezi mými zuby. Jonghje se jednoho dne probudí z krvavé noční můry a její život se začne dramaticky měnit. Ze všeho nejdřív přestane jíst maso. Ovšem v dravé patriarchální společnosti její náhlé vegetariánství a zejména neoblomný postoj, s jakým se vzepře svému muži i rodině, představují pro její okolí ohromný šok. Jihokorejská autorka získala za román roku 2016 ocenění Man Booker International.

   

 • Vegetariánka – Han Kang

  Digitální nomád, digitalninomadstvi.cz, archiv Martin Rosulek Digitální nomád, digitalninomadstvi.cz, archiv Martin Rosulek Autor: archiv firem

  Mileniál chce práci, která ho baví, ale nesvazuje se a nepřivazuje k jednomu křeslu ve velké firmě. Touží skloubit práci a cestování, poznávat, seznamovat se a samozřejmě vydělat nějaké ty peníze. Digitální nomádství, způsob práce mu tohle vše pomůžou uskutečnit. Ale není to jen tak. Ne každý to dokáže, existují pravidla, aby vše dobře fungovalo a vy si tento styl práce užili. E-kniha Digitální nomád vám tenhle svět představí a naučí vás ho žít.

   

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy