Únava materiálu, 229 Kč, Knižní klub

Únava materiálu, 229 Kč, Knižní klub Zdroj: archiv firem

O princezně, která se zachránila sama, 233 Kč, Luxor
  Cabin porh, 386 Kč, Martinus.cz
Vegetariánka, 223 Kč, Knihy Dobrovský
Digitální nomád, digitalninomadstvi.cz, archiv Martin Rosulek
6
Fotogalerie

Knihy nejen pro mileniály a hipstery. Posunou vás, v čemkoliv chcete

Milují cestování a dokáží ho spojit s prací, dělají to, co je baví, chtějí zlepšit planetu, zajímá je zdraví životní styl a žijí ho, hledají sami sebe a milují kávu a stylová místa, kde ji mohou vypít. Ideálně s knihou v ruce. Ať už jste hipster, mileniál nebo si jen ráda přečtete zajímavé knihy, tyhle se vám budou líbit.

Po jaké knize sáhnout? Kde se o hipsterství dočíst víc? S jakou knihou se usadit do křesel té nejstylovější kavárny, kde jedou faire trade a ty nejlepší zdravé zákusky?

O princezně, která se zachránila sama – Amanda Lovelace

O princezně, která se zachránila sama, 233 Kč, Luxor
O princezně, která se zachránila sama, 233 Kč, Luxor | Zdroj: archiv firem

Že jsou básně nuda? Tak to v hipsterském světe rozhodně neplatí, ba naopak poezie je milována. Ani u této knihy se nejedná o žádnou tuctovou sbírku poezie, je osobní a vychází z Amandina života. Je to kniha o lásce a nenávisti, o tom, jaké je to někoho ztratit, o zármutku i radosti, o síle, inspiraci a hledání sebe sama. Sbírka básní je rozdělena do čtyř oddílů: Princezna, Vévodkyně, Královna a Ty. Každou z nich se vám přiblíží, až se vám to bude znát neskutečné, jak nacházíte své vlastní pocity.

Pokračování 2 / 5

Cabin Porn – Zach Klein

  Cabin porh, 386 Kč, Martinus.cz
Cabin porh, 386 Kč, Martinus.cz | Zdroj: archiv firem

Dům má mít svou filozofii a místo. Hipster se nebrání alternativám, života trochu dál od civilizace, chce souznít s přírodou, vnímat ji a hlavně jí neškodit. Tato kniha není o tom, jak postavit dům a kde, ale jedná se o sbírku fotografií míst, kde lidé bydlí a přebývají. Pár nadšených přátel milujících design se rozhodlo, že budou fotit místa, kde všude si lidé postavili svá obydlí. A tyhle chaty, domy a místa vás absolutně očarují.

Pokračování 3 / 5

Únava materiálu – Marek Šindelka

Únava materiálu, 229 Kč, Knižní klub
Únava materiálu, 229 Kč, Knižní klub | Zdroj: archiv firem

Co se děje ve světě, ať už jen mileniál nebo i hipster řeší, a to hodně. Takže po románu Marka Šindelky, nositele Ceny Jiřího Ortena a Magnesie Litery za prózu, který reaguje na aktuální téma – migrační vlnu, rozhodně sáhne. Kniha popisuje cestu dvou bratrů z nejmenované země ohrožené válkou do Evropy. Jejich trasy se záhy rozdělí a každý pokračuje na vlastní pěst: bez mapy, bez spojení, bez kontaktu. Sledujeme složitou a bolestnou „cestu na sever“, zároveň s tím však čteme knihu o Evropě viděné zvenčí. O Evropě, připomínající velký fungující stroj. Jediné, co tu proti němu stojí, je zranitelné lidské tělo. Tělo vykořeněného člověka, redukovaného na problém, na statistický údaj, na materiál.

Pokračování 4 / 5

Vegetariánka – Han Kang

Vegetariánka, 223 Kč, Knihy Dobrovský
Vegetariánka, 223 Kč, Knihy Dobrovský | Zdroj: archiv firem

Jídlo, zdravé jídlo a to, kterým neubližuje planetě a živočichům na ní, hipstera nesmírně zajímá. To, kde se jídlo vzalo, kdo při tom trpěl a co udělá s naším organismem, je zásadní. Zkrátka o jídle přemýšlí a nebojí se skončit se stravovacími stereotypy, které tu dlouho panovaly. A to, že se dá žít bez masa, moc dobře ví. Ale jídlo je v této knize jen začátek a možná prostředek, jak se vzepřít společnosti. Ten pocit syrového masa rozžvýkaného mezi mými zuby. Jonghje se jednoho dne probudí z krvavé noční můry a její život se začne dramaticky měnit. Ze všeho nejdřív přestane jíst maso. Ovšem v dravé patriarchální společnosti její náhlé vegetariánství a zejména neoblomný postoj, s jakým se vzepře svému muži i rodině, představují pro její okolí ohromný šok. Jihokorejská autorka získala za román roku 2016 ocenění Man Booker International.

Pokračování 5 / 5

Digitální Nomád: Jak cestovat po světě a pracovat odkudkoliv – Martin Rosulek

Digitální nomád, digitalninomadstvi.cz, archiv Martin Rosulek
Digitální nomád, digitalninomadstvi.cz, archiv Martin Rosulek | Zdroj: archiv firem

Mileniál chce práci, která ho baví, ale nesvazuje se a nepřivazuje k jednomu křeslu ve velké firmě. Touží skloubit práci a cestování, poznávat, seznamovat se a samozřejmě vydělat nějaké ty peníze. Digitální nomádství, způsob práce mu tohle vše pomůžou uskutečnit. Ale není to jen tak. Ne každý to dokáže, existují pravidla, aby vše dobře fungovalo a vy si tento styl práce užili. E-kniha Digitální nomád vám tenhle svět představí a naučí vás ho žít.