Jak se lépe soustředit? Vsaďte na správné jídlo, bylinky a strategii

Známe to všichni – musíme se učit, chceme vyřešit papíry od pojišťovny nebo udělat něco důležitého. Sedneme si k dané věci a za pár okamžiků se přistihneme, že myslíme na to, co si vezmeme večer na sebe na sraz s kamarádkou, nebo že začneme odpovídat na maily. Vrátíme se k práci a myšlenky na daný úkol se nám rozutečou do minuty. Co můžeme v takové chvíli udělat? Jak se lépe soustředit?

Každý máme občas den, kdy je těžké soustředit myšlenky na jednu činnost nebo úkol. S radostí se tak necháme vyrušit téměř čímkoliv. Někdy si můžeme dovolit práci odložit a věnovat se místo toho něčemu jinému, jindy je ovšem potřeba udělat to okamžitě. Jak se začít hned soustředit? A co udělat dalšího pro to, abychom umění koncentrace podpořili?

Ukliďte si kolem

Zní to až příliš jednoduše, ale funguje to: Pokud máte nepořádek kolem sebe, nemůžete mít pořádek v hlavě. Schválně se rozhlédněte po vašem stole nebo místnosti: Vidíte špinavé hrnky od kávy? Haldu časopisů a na nich papíry „k vyřízení“, krém na ruce, nesrovnané oblečení vedle na židli. Pak se není čemu divit, když si najednou místo práce mažete suché ruce, jdete pro další šálek kávy nebo přemýšlíte o tom, jestli nekoupit lístek do divadla na hru, o které jste četla v časopise. Věřte nebo ne, nejlepším začátkem je uklidit si své okolí.