15 novinek proti stresu. Pojďte si pro energii

15. února 2017 • 17:00
 • 15 novinek proti stresu. Pojďte si pro energii

  Cítíte se ke konci zimy vyčerpaní a vystresovaní? Tady je 15 nových způsobů, jak dobít energii a znovu najít radost ze života.

  1. Palo Santo

  Vykuřování bylo kdysi oblíbeným trikem lidových léčitelek a nyní se vrací. Používají se k němu dřívka z mystického stromu, který roste na pobřeží Jižní Ameriky. Patří do rodiny citrusů, ale voní i po borovici a mátě. Jeho voňavý kouř pomáhá proti chřipce, ale i proti úzkosti a depresi.

  Palo Santo Palo Santo Autor: shutterstock.com

 • 2. Akrojoga

  Instagramové šílenství akrojógy odstartovaly v roce 2015 Gisele Bündchen a Lena Dunham. Nyní je z fúze akrobacie a jógy hit sociálních sítí. Jde o komunikaci a propojení s vaším partnerem, jedná se nejen o sílu, ale i o soustředění a důvěru mezi partnery.

  Akrojóga Akrojóga Autor: shutterstock.com

 • 3. Ashwagandha

  Tato rostlina se v indickém lékařství využívá už po staletí, teď ale získává její prospěšnost na popularitě. Pokud jste fanoušky zázračných přípravků, které vám jako na povel dodají energii, jste na správné adrese. Ashwagandha, česky vitánie snodárná, je taky velmi účinná při spánkových potížích nebo při odbourávání stresu.

  Ashwagandha Ashwagandha Autor: shutterstock.com

 • 4. Nápoje s kolagenem

  Zářivá pokožka, lesklé vlasy, pevné nehty. To všechno má společného jmenovatele: kolagen. Tento protein je součástí pojivových tkání a s přibývajícím věkem ho ubývá. Doplnit ho nyní lze pomocí výtečných nápojů, například značky DirtyLemon.

  Nápoje s kolagenem Nápoje s kolagenem Autor: archiv značky

 •  5. Melounová voda

  Hit posledních měsíců – kokosovou vodu – pomalu nahrazuje nová položka, a tou je melounová voda! Pokud chcete mít vitální a zdravě vypadající pleť a nejste zrovna fanoušky kolagenu z laboratoře, melounová voda nabízí přírodní alternativu. Jde pouze o čistou slisovanou vodu z melounu, kterou jednoduše zakoupíte v láhvi třeba v drogerii.

  Melounová voda Melounová voda Autor: shutterstock.com

 •  6. Konopí na vzestupu

  Předsudky kolem konopí pomalu padají, a tak se začíná využívat v různých odvětvích. Z konopí se izolují účinné látky a ty se dále zpracovávají. Může vám pomoci s pletí, relaxací, od bolesti nebo prostě jen s dobrou náladou. A po tomhle ani nebudete „zhulení“.

  Konopí na vzestupu Konopí na vzestupu Autor: shutterstock.com

 • 7. Vědomé snění

  Nová forma meditace probíhající ve spánku. Vědomé snění je metoda, při které se naučíte ovládat sny. Cílem je si při spánku uvědomit, že sníte. Když se vám to podaří, můžete pak se sny manipulovat podle sebe. Zdokonalíte svou kreativitu, ale i spánkové návyky. Ráno budete vyspalí a odpočatí.

  Vědomé snění Vědomé snění Autor: shutterstock.com

 • 8. Zůstat doma

  Tenhle trend je opravdu překvapivý: vynechat večírek či jinou společenskou akci a zůstat doma s knížkou je čím dál víc in. Po dlouhém pracovním týdnu je občas potřeba zůstat v klidu a pohodlí domova a udělat si čas pro sebe. Uvidíte, že do nového týdne vykročíte s pozitivní energií!

  Relax doma Relax doma Autor: shutterstock.com

 • 9. Žádný alkohol

  Zatímco v  Evropě si večírek bez alkoholu neumíme představit, v Americe frčí nealkoholické dýchánky. V barech se rozšiřuje nabídka nealko míchaných koktejlů a pořádají se dokonce i speciální nealkoholické párty. Ochutnáte nové drinky a ještě si ušetříte ranní kocovinu.

  Nealko drinky frčí Nealko drinky frčí Autor: shutterstock.com

 • 10. Výživa na míru

  Jdou vám už na nervy „zaručené“ diety, které všem doporučují jíst to samé ve stejnou dobu? Vyzkoušejte jídelníčky, které vám sestaví na míru na základě rozboru vaší DNA. Anebo můžete dát na vlastní intuici a jíst to, po čem se prostě cítíte dobře.

  Výživa na míru Výživa na míru Autor: shutterstock.com

 • 11. Ženské kluby

  Nejde o žádný návrat k dámským spolkům z 19. století, ani o puritánskou snahu izolovat se od druhého pohlaví. Nově se rozvíjející ženské kluby, spolky a komunity nabízejí způsob, jak na chvíli vypnout a relaxovat, nebo se naopak zabrat do práce v čistě dámské společnosti.

  Oddechnout si mezi ženami Oddechnout si mezi ženami Autor: Profimedia.cz

 • 12. Meditace podle aplikace

  Kvůli meditaci se nemusíte odebrat do nejbližšího ášramu či na lekci jógy. Meditovat můžete kdekoli a kdykoli s aplikací v chytrém telefonu třeba během čekání, než se vám začne vařit voda ve varné konvici. Zkuste si stáhnout například Headspace, Calm nebo Stop, Breathe & Think.

  Meditační aplikace Meditační aplikace Autor: Breathe & Think

 • 13. Krása bez make-upu

  Sociální sítě se hemží fotkami celebrit s hrdým hastagem #nomakeup. Známé hvězdy si pořizují selfie s nenamalovanými obličeji a přirozená krása se stává hitem roku! Jen namátkou, mrkněte třeba na Aliciu Keys nebo Cameron Diaz. Sluší jim to. 

  Cameron Diaz Cameron Diaz Autor: instagram/nomakeup

 • 14. Keto dieta

  Někdejší zastánci paleo diety přecházejí na nový trend. Keto dieta z jídelníčku odbourá většinu cukrů a nahradí je tuky a bílkovinami. Tělo pak začne ubírat ze zásob tuků, čímž opravdu zhubnete a neztrácíte na svalové hmotě.

  Keto dieta Keto dieta Autor: shutterstock.com

 • 15. Zvukové lázně

  Jedná se o relaxační proces, při němž vás hudba pozve na netradiční cestu vaší myslí– je to jako soundtrack k filmu. Hudba po staletí pomáhá uklidňovat při různých meditacích a spojení s lázněmi tento terapeutický zážitek jen umocňuje.

  Zvukové lázně Zvukové lázně Autor: shutterstock.com

  Článek připravil časopis Moje psychologie.

Autor: Anna Jeřábková
Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy