Vědomé snění

Vědomé snění Zdroj: shutterstock.com

15 novinek proti stresu. Pojďte si pro energii

Cítíte se ke konci zimy vyčerpaní a vystresovaní? Tady je 15 nových způsobů, jak dobít energii a znovu najít radost ze života.

1. Palo Santo

Vykuřování bylo kdysi oblíbeným trikem lidových léčitelek a nyní se vrací. Používají se k němu dřívka z mystického stromu, který roste na pobřeží Jižní Ameriky. Patří do rodiny citrusů, ale voní i po borovici a mátě. Jeho voňavý kouř pomáhá proti chřipce, ale i proti úzkosti a depresi.

Palo Santo
Palo Santo | Zdroj: shutterstock.com

Pokračování 2 / 15

2. Akrojoga

Instagramové šílenství akrojógy odstartovaly v roce 2015 Gisele Bündchen a Lena Dunham. Nyní je z fúze akrobacie a jógy hit sociálních sítí. Jde o komunikaci a propojení s vaším partnerem, jedná se nejen o sílu, ale i o soustředění a důvěru mezi partnery.

Akrojóga
Akrojóga | Zdroj: shutterstock.com

Pokračování 3 / 15

3. Ashwagandha

Tato rostlina se v indickém lékařství využívá už po staletí, teď ale získává její prospěšnost na popularitě. Pokud jste fanoušky zázračných přípravků, které vám jako na povel dodají energii, jste na správné adrese. Ashwagandha, česky vitánie snodárná, je taky velmi účinná při spánkových potížích nebo při odbourávání stresu.

Ashwagandha
Ashwagandha | Zdroj: shutterstock.com

Pokračování 4 / 15

4. Nápoje s kolagenem

Zářivá pokožka, lesklé vlasy, pevné nehty. To všechno má společného jmenovatele: kolagen. Tento protein je součástí pojivových tkání a s přibývajícím věkem ho ubývá. Doplnit ho nyní lze pomocí výtečných nápojů, například značky DirtyLemon.

Nápoje s kolagenem
Nápoje s kolagenem | Zdroj: archiv značky

Pokračování 5 / 15

5. Melounová voda

Hit posledních měsíců – kokosovou vodu – pomalu nahrazuje nová položka, a tou je melounová voda! Pokud chcete mít vitální a zdravě vypadající pleť a nejste zrovna fanoušky kolagenu z laboratoře, melounová voda nabízí přírodní alternativu. Jde pouze o čistou slisovanou vodu z melounu, kterou jednoduše zakoupíte v láhvi třeba v drogerii.

Melounová voda
Melounová voda | Zdroj: shutterstock.com

Pokračování 6 / 15

6. Konopí na vzestupu

Předsudky kolem konopí pomalu padají, a tak se začíná využívat v různých odvětvích. Z konopí se izolují účinné látky a ty se dále zpracovávají. Může vám pomoci s pletí, relaxací, od bolesti nebo prostě jen s dobrou náladou. A po tomhle ani nebudete „zhulení“.

konopí na vzestupu
konopí na vzestupu | Zdroj: shutterstock.com

Pokračování 7 / 15

7. Vědomé snění

Nová forma meditace probíhající ve spánku. Vědomé snění je metoda, při které se naučíte ovládat sny. Cílem je si při spánku uvědomit, že sníte. Když se vám to podaří, můžete pak se sny manipulovat podle sebe. Zdokonalíte svou kreativitu, ale i spánkové návyky. Ráno budete vyspalí a odpočatí.

Vědomé snění
Vědomé snění | Zdroj: shutterstock.com

Pokračování 8 / 15

8. Zůstat doma

Tenhle trend je opravdu překvapivý: vynechat večírek či jinou společenskou akci a zůstat doma s knížkou je čím dál víc in. Po dlouhém pracovním týdnu je občas potřeba zůstat v klidu a pohodlí domova a udělat si čas pro sebe. Uvidíte, že do nového týdne vykročíte s pozitivní energií!

Relax doma
Relax doma | Zdroj: shutterstock.com

Pokračování 9 / 15

9. Žádný alkohol

Zatímco v Evropě si večírek bez alkoholu neumíme představit, v Americe frčí nealkoholické dýchánky. V barech se rozšiřuje nabídka nealko míchaných koktejlů a pořádají se dokonce i speciální nealkoholické párty. Ochutnáte nové drinky a ještě si ušetříte ranní kocovinu.

Nealko drinky frčí
Nealko drinky frčí | Zdroj: shutterstock.com

Pokračování 10 / 15

10. Výživa na míru

Jdou vám už na nervy „zaručené“ diety, které všem doporučují jíst to samé ve stejnou dobu? Vyzkoušejte jídelníčky, které vám sestaví na míru na základě rozboru vaší DNA. Anebo můžete dát na vlastní intuici a jíst to, po čem se prostě cítíte dobře.

Výživa na míru
Výživa na míru | Zdroj: shutterstock.com

Pokračování 11 / 15

11. Ženské kluby

Nejde o žádný návrat k dámským spolkům z 19. století, ani o puritánskou snahu izolovat se od druhého pohlaví. Nově se rozvíjející ženské kluby, spolky a komunity nabízejí způsob, jak na chvíli vypnout a relaxovat, nebo se naopak zabrat do práce v čistě dámské společnosti.

Oddechnout si mezi ženami
Oddechnout si mezi ženami | Zdroj: Profimedia.cz

Pokračování 12 / 15

12. Meditace podle aplikace

Kvůli meditaci se nemusíte odebrat do nejbližšího ášramu či na lekci jógy. Meditovat můžete kdekoli a kdykoli s aplikací v chytrém telefonu třeba během čekání, než se vám začne vařit voda ve varné konvici. Zkuste si stáhnout například Headspace, Calm nebo Stop, Breathe & Think.

Meditační aplikace
Meditační aplikace | Zdroj: Breathe & Think

Pokračování 13 / 15

13. Krása bez make-upu

Sociální sítě se hemží fotkami celebrit s hrdým hastagem #nomakeup. Známé hvězdy si pořizují selfie s nenamalovanými obličeji a přirozená krása se stává hitem roku! Jen namátkou, mrkněte třeba na Aliciu Keys nebo Cameron Diaz. Sluší jim to.

Cameron Diaz
Cameron Diaz | Zdroj: instagram/nomakeup

Pokračování 14 / 15

14. Keto dieta

Někdejší zastánci paleo diety přecházejí na nový trend. Keto dieta z jídelníčku odbourá většinu cukrů a nahradí je tuky a bílkovinami. Tělo pak začne ubírat ze zásob tuků, čímž opravdu zhubnete a neztrácíte na svalové hmotě.

Keto dieta
Keto dieta | Zdroj: shutterstock.com

Pokračování 15 / 15

15. Zvukové lázně

Jedná se o relaxační proces, při němž vás hudba pozve na netradiční cestu vaší myslí– je to jako soundtrack k filmu. Hudba po staletí pomáhá uklidňovat při různých meditacích a spojení s lázněmi tento terapeutický zážitek jen umocňuje.

Zvukové lázně
Zvukové lázně | Zdroj: shutterstock.com

Článek připravil časopis Moje psychologie.