Nejdražší koktejly

Nejdražší koktejly Zdroj: shutterstock.com

Nejdražší koktejly světa. Kolik myslíte, že stojí?

Lidé utrácejí za cokoliv a jak se nám blíží oslavy posledního dne roku, přichází řeč na drinky. Kolik jsou lidé ochotni utratit za jediný koktejl? Jestli se chystáte pozvat svou drahou polovičku, přátele nebo si ho dopřát jen pro sebe, připravte si pěkně naditou peněženku. Můžete platit kartou, ale asi překročíte denní limit. 

Pokračování 2 / 11

THE RITZ SIDE CAR

Název získal dle baru, kde se tento koktejl zrodil – v hotelu Ritz, v krásné Paříži. Jeho cena je 515 dolarů (přes 10 000 Kč) a je smíchán ze 3 složek – koňaku, citrónu a Cointreau, což je francouzský tradiční pomerančový likér, který vznikl v roce 1849.

Pokračování 3 / 11

BENTLEY SIDECAR

Příprava tohoto koktejlu není snadná a ani běžná. S cenou 550 dolarů (10 700 Kč). Kdo by si ho chtěl dát, musí do New Yorku. Vznikl však ve Francii a své jméno dostal podle luxusní značky automobilů, Bentley. Tvoří ho Grand Marnier, likér vytvořen v roce 1880, koňak Hennessy a X.O Cognac a čerstvý pomerančový džus a čerstvá limetková šťáva.

Pokračování 4 / 11

MAGIE NOIR

Můžete si ho objednat v Umbab nočním klubu v Londýně za krásnou cenu 630 dolarů (12 300 Kč). Podává se v křišťálových sklenicích s pozlaceným páskem, které byly navrženy slavným klenotníkem, Tomem Binnsem. Koktejl se skládá z šampaňského, koňaku a likéru Creme deMure.

Pokračování 5 / 11

THE RED RUBY

Za 950 dolarů (18 000 Kč) se můžete opít a ještě zkrášlit v nočním klubu Reverse v Chicagu. K drinku dostanete i rubín zdarma. Složení: Hypnotic koňak, Pama likér z granátového jablka, Grey Goose vodka, Dom Perignon šampaňské a pomerančový džus.

Pokračování 6 / 11

HIGH ROLLER MARTINI

Pro tento koktejl si zaleťte do Las Vegas, kde za něj dáte 1000 dolarů (19 500 Kč). Pozor, to je drink, který vás zahřeje u srdce. Polovina z této ceny jde na charitu, pro národy, kde trpí hladem. Dostanete ho v malé skleničce s prstenem, který má lesklé, malé diamanty. Hlavními složkami jsou Grand Marnier likér a pomerančový džus.

Pokračování 7 / 11

MAI TAI

Adresa koktejlu: The Merchant Hotel v Belfastu a Dublinu. Stát vás bude celých 1400 dolarů (27 300 Kč). Tento koktejl si však mohou objednat jen VIP hosté tohoto hotelu, protože je do něj přimícháván jedinečný jamajský rum, jehož je pouze 6 lahví na celém světě!

Pokračování 8 / 11

PLATINUM PASSION

Restaurace The Duval v New Yorku nabízí tento koktejl jako svou největší atrakci. Cena 1500 dolarů (přes 29 000 Kč). Hlavní složkou je L’Esprit de Courvoisier, což je jeden z nejlepších, nejstarších a nejvzácnějších koňaků, pak nějaký med, hnědý cukr a prvotřídní šampaňské Ruinart.

Pokračování 9 / 11

SAPPHIRE MARTINI

Za cenu 3000 dolarů (58 500 Kč) si můžete v Connecticutu koupit v Foxwoods Resort Casinu. Specialitou tohoto koktejlu je pár diamantů, který k němu dostanete. Jinak hlavní složky jsou Bombay Sapphire gin, premium vodka, modrý cukr a safírové náušnice.

Pokračování 10 / 11

DIAMOND COCTAIL

Již název napovídá, že bude mít něco společného s diamanty. V Sheraton Park Tower Hotelu, Londýně si můžete tento koktejl objednat za krásnou cenu 4300 dolarů (84 000 Kč). A ano, na jeho dně totiž najdete obvykle 0,6 karátový diamant. Složky jsou Charles Heidsieck Vintage 2001 šampaňské, koňak Remy Martin Louis XIII, který je znalci považován za krále všech koňaků, kostka cukru a váš vybraný diamant, nebo rubín.

Pokračování 11 / 11

MARTINI ON THE ROCK

Připravte si 10 000 dolarů, tedy 195 000 korun a můžete si objednat nejdražší koktejl světa v New Yorku, konkrétně v Blue Bar Algonquin Hotelu. Koktejl si musíte objednat 24 hodin předem, takže si mezitím můžete vybrat diamant, který v něm chcete nalézt a podle toho se určí i cena koktejlu. Další složky jsou Grey Goose vodka – ultrapremium vodka vyráběná a lahvovaná ve francouzském Cognacu, suchý vermut, zelené olivy a prsten s diamantem, který si vyberete.