12 snadných rituálů, díky kterým budete produktivnější

Den má 24 hodin, to nezměníme. Vytěžit z něj co nejvíc, ale nezničit se a cítit se dobře, to ovládat můžeme. Postačí pár drobných změn a začlenění nových návyků do vaší rutiny.

Léto pomalu končí a tím i naše tak trochu rozvolněná pracovní morálka. Seznamy úkolů se začínají plnit, přidávají se domácí povinnosti, podzimní výzvy a finišování roku. Jak vše stihnout, stopnout prokrastinaci a udržet rovnováhu mezi osobním a pracovním životem? Začleňte do své denní rutiny následující návyky.

TIP NA VIDEO: Jak začít energicky ráno?

Vstávejte každý den ve stejnou dobu

Jeden z nejlepších způsobů, jak být produktivní, je vytvořit si rutinu, a to zejména pokud pracujete stále z domova. Rhiannon Staples, odbornice na firemní kulturu a CMO na platformě pro správu lidí Hibob, doporučuje zaměřit se na ráno, protože to dělá den. „Zkuste se každý den probudit ve stejnou dobu, cvičte, pokud jste na to zvyklí, snídejte, popíjejte ranní kávu a pak si sedněte k počítači a začněte pracovní den.“

Dodržování harmonogramu vám pomůže udržet režim a pozornost, protože když víte, co očekávat, začít den je méně náročné, bez ohledu na to, co vás čeká.

Článek pokračuje na další straně. >>>