Užijte si detox! 16 tipů pro zdraví a krásnou pleť

Předjarní očista rozhodně nemusí znamenat jenom zákazy a odříkání. Objevili jsme 17 tipů, díky nimž si detox vychutnáte a přivítáte jaro plni nové energie.

1. Mrkev & hummus

Řekněme si to upřímně, většina z nás nevydrží žít deset dní jen o zeleninových šťávách. Zvlášť když chodíme do práce a plníme běžné denní povinnosti. Jednou z variant, jak zdravě zahnat malý odpolední hlad, je cizrnový hummus, který si můžete nabírat hranolky z čerstvé karotky.

2. Zapoťte se!

Bikramjóga, která se cvičí v tělocvičně vytopené na 42 stupňů, vám pomůže řádně se zahřát a zapotit. Cvičení v horku je intenzivnější a má hlubší účinky, ale nejde o to, abyste si sáhli na dno sil: tělo se pocením zbavuje toxinů a pročišťuje se lymfatický systém.

3. Hořce a sladce

Čokoláda se 70–80 % kakaové hmoty klidně může být v malých dávkách součástí vašeho očistného programu. Je plná polyfenolů, které chrání tělo před volnými radikály.

4. Více avokáda

Kromě toho, že vás báječně zasytí, také zásobuje váš mozek těmi nejzdravějšími tuky, které zlepšují náladu. Vaše pleť bude díky němu zářit zdravím a váš trávicí systém ocení přísun vlákniny.

5. Chia? Ach!

Rozmazlujte se lahodným pudinkem připraveným ze 40 g chia semínek a 240 ml kokosového mléka s trochou javorového sirupu. Stačí, když necháte přes noc semínka nabobtnat v mléce (přikryjte fólií).