Spalujte rychleji. Odhalte tajemství metabolismu, díky kterým půjdou kila dolů!

Každá z nás má určitě ve svém okolí kamarádku, která všechno, co sní, okamžitě spálí, vydá v gejzírech energie a na těle se jí neusadí ani gram tuku. Zatímco vy máte pocit, že každý kousíček čokolády ve vás zůstává proklatě dlouho a tělo ho vysaje do poslední kalorie a tu si pěkně uloží na horší časy. Kdo by nechtěl mít rychlejší metabolismus! Máme pro vás ale skvělou zprávu: Když se o metabolismus budeme dobře starat, za odměnu nám pomůže spalovat rychleji a hubnout. Jaká jsou jeho tajemství?

Možná bude v následujícím textu až moc studií nebo informací. Podstatné je zapamatovat si tři slova: jíst, meditovat a milovat. A hned si řekneme, co to vlastně pro náš metabolismus znamená.

Je to trochu paradox, že právě diety mohou vést k tomu, že bude vaše tělo spalovat kalorie pomaleji. "Kdykoliv snížíte příjem kalorií, váš metabolismus se zpomalí, často bohužel o více, než byste očekávali," říká Kevin Hall, výzkumník obezity z Národního institutu zdraví. Podle studií lidé, kteří byli dříve obézní, mají o zhruba 3 až 5 procent pomalejší klidový metabolismus než ti, kteří nemuseli nikdy hubnout.

To ovšem neznamená, že musíte zoufat nad tím, že už jste dietu držela. Nic není ztraceno! Zpomalení metabolismu totiž není nevratné. Pravidelným cvičením ho totiž zase nakopnete. A to dokonce tak, že i v klidových stavech budete spalovat více.