Knihy, které si s chutí poslechnete. Vyberte si Stephena Kinga, Příběh služebnice nebo českou klasiku

Proč je poslouchat, když je lepší číst? Možná proto, že vám to nedovolí čas, nad knihou usínáte po prvních stránkách nebo nechcete tak tlustou knihu tahat celý den v kabelce. Ale poslouchat můžete v dlouhých kolonách na cestách z práce a do práce, při vaření či úklidu nebo jen ve chvílích odpočinku. Knihám zůstaňte věrní, ale vyzkoušejte mluvené slovo. Zalíbí se vám.

Představovat si můžete stejně, přemýšlet nad jednáním postav, významem či odkazem zrovna tak a díky skvěle namluveným knihám možná prožijete děj ještě intenzivněji. Jen pozor na poslech u vaření, máme vyzkoušeno, že přesolíte, připálíte nebo ani nezačnete vařit. Mrkněte na novinky v audioknihách a pak už vybírejte dle své chuti.

Něco, co čtou teď úplně všichni: Margaret Atwoodová – Příběh služebnice

Namluvili: Zuzana Kajnarová, Martin Myšička a další

Ukázka ZDE

Margaret Atwoodová, 399 Kč

Dystopická vize ukazuje budoucnost USA, které se proměnily v totalitní republiku Gileádu, potýkající se s ekologickými katastrofami a ztrátou plodnosti. Vypravěčka je jednou z žen, které ještě mohou mít děti a stávají se „služebnicemi“ velitelů nucenými k sexuálnímu otroctví.

Margaret Atwoodová a Zuzana Kajnarová

Čím vás osobně Příběh služebnice oslovil?

„Ten příběh je takový zlý sen. Zároveň se ale z toho snu nechcete probudit, protože vás vlastně zajímá. Když jsem knížku četla, byla jsem vždycky ráda, když jsem ji odložila, protože jsem se zase vrátila do vlastní životní reality a uvědomila si, jak krásně si vlastně žiju. To je na té knize velmi cenné. Jsou v ní jasné odkazy na náboženský fanatismus a na totalitní režimy vůbec, ale pokud si teorie propojíte s nějakým konkrétním příběhem, je to pro vás náhle osobní, skutečnější. Dovedete si to daleko lépe představit, dokážete to prožít. Ze školy sice víte, jak totalitní režimy fungují a že je to hrozné, ale najednou se vás to dotkne. Je to opravdu jak noční můra,“ vysvětluje pocity z knihy Zuzana Kajnarová.