Dárky pro novomanžele: 30 tipů, kterými potěšíte nevěstu a ženicha

Léto je svatbami doslova nabité. Čeká vás možná jedna, ale i pět. Výběr šatů řešíte s předstihem a dárek pro novomanžele byste také mohla. Vybrat totiž ten, který zapůsobí, bude se hodit a stane se součástí života nového páru, chce nápad a čas. My vám s obojím pomůžeme. 

Svatební dary řeší jak novomanželé, tak i svatební hosté. Ani jedna strana nechce být rozhodně zklamaná nevhodností daru. Skvělé je, když si novomanželé vytvoří seznam přání a po čem touží a svatebčané mají inspiraci. Přibývá také těch párů, které preferují pouze peněžní dar. Jestliže máte možnost, určitě se nevěsty či ženicha zeptejte, co by si přáli. Jestliže to nechají na vás, zamyslete se, jak dvojice žije, jaké má koníčky, zda mají vlastní bydlení, na co si šetří, co je dalo dohromady či jak tráví čas. Dejte si dva, tři dny, kdy o nich budete přemýšlet, a myšlenky si sepisujte. Rádi běhají? Milují italskou kuchyni? Plánují si zvelebit terasu? Máte-li oblast, dárky už pak budete hledat snadno.

TIP NA VIDEO: Zavzpomínejte, ale i se inspirujte. Účesy na svatbu

A co radí svatební koordinátorka z Opravdové události Linda Loydová? „Dávno pryč jsou doby, kdy se novomanželům dávaly spotřebiče do domácností, lidé se dnes věcí spíše zbavují. Pokud však nechcete dávat jen peníze v obálce, můžete jít s dnešními trendy udržitelnosti a minimalismu a darovat jim například vysázení stromu či hlavy vína. Na takové místo se pak mohou po mnoho let vracet a vždy si na vás s radostí vzpomenou. Oblíbeným darem jsou také sady archivních vín z roku, kdy se novomanželé seznámili. Mohou tak během let ochutnávat, jak vína s časem zrají, stejně jako jejich vztah. Dalším neotřelým dárkem může být pojmenování hvězd, souhvězdí nebo například koupě ovce v Africe, která vydělá místním další peníze na život, a radost tak bude ještě znásobená.“ Jak vidíte, nemusíte se při výběru darů omezovat jen na hmotné dárky. Originalitu a výjimečnost mají dárky s nápadem.

Fotogalerie: Tipy na dárky pro novomanžele