Čtyři chyby při přípravě snídaně, kvůli kterým se vám nedaří zhubnout

Vynecháváte snídani za cílem zhubnout? Nebo naopak jí věnujete velkou pozornost a dopřáváte si chody ve formě sladkých cereálií, ovoce a palačinek a razíte heslo, že nejvíc se musíte najíst ráno? Požádali jsme odborníky z řad zdravého životního stylu, aby nám řekli, jaké jsou nejčastější dietní chyby při snídaních.

1. Neposloucháme své tělo

Obecné doporučení zní: Snídejte do hodiny po probuzení. Každému ale vyhovuje něco jiného. Důležité je poznat, co je to právě u vás. Někomu vyhovuje menší porce a větší svačina, jiný si dá rád několik chodů a pak vydrží až do oběda.

Důležitý je celkový energetický příjem za den přizpůsobený vašim cílům a fyzické aktivitě. „I když jsem zastáncem všech makroživin ve stravě včetně sacharidů, lidem s inzulinovou rezistencí, kterou trpí často lidé s nadváhou či cukrovku 2. typu, prospívá omezení cukrů a mnohdy i nižší počet jídel za den. U těchto lidí se tak nabízí například vynechání snídaně. Stejně tak mohou se snídani experimentovat ti, kteří vstávají příliš brzy do práce a nepociťují hlad. Vše je to o vnímání sebe sama,“ dovysvětluje hlavní trenérka Mgr. Kateřina Hollerová z fitness centra pro ženy Contours.