Choďte po městě! Pro sexy postavu i dobré nápady

Je hodně důvodů, proč chodit po městě pěšky. Nestojíte v kolonách, udržujete si váhu a zlepšuje to náladu. A hlavně: těžko můžete jít a zároveň si sedět na vedení. Takže máte šanci, že vám něco dojde. Nebo vás něco napadne. To podle toho, jak jdete rychle.

Rádio právě ohlásilo osm hodin a popřálo mi dobré ráno. Vypínám ho, beru klíče, kabelku a mobil a vycházím z domu. Jdu do práce.

Chodím tam pěšky asi sedm let. Našlapu pětkrát týdně hodinu deset ostrou chůzí, což je nějakých 10 000 kroků za den. Stala jsem se na tom závislá. Dohnaly mě k tomu tři špatné vlastnosti: lenost, škudlilství a marnivost.

Jako způsob pohybu odpadá běhání, které je namáhavé, cvičení ve fitku, které je drahé, a vzhledem k tomu, že každý, kdo se nehýbe, ztloustne, padá i možnost trávit volný čas na pohovce. Takže co? Takže chůze. Pro lidi jako jsem já, je to ideální a v podstatě jediná možnost.

Vhodné způsoby, jak chodit po městě, jsou dva: rychle a hodně rychle. Rozdíl mezi rychlou a superrychlou chůzí se projevuje především v rovině myšlení. Při rychlé chůzi se dobře přemýšlí a máte čas utřídit si myšlenky. Podporuje logické myšlení a tříbí argumenty.

Oproti tomu superrychlá chůze umí něco docela jiného. Logiku a posloupné myšlení vám prostě vypne, a tak máte velkou šanci, že vás napadne nápad. Jinými slovy, při průměrně rychlé chůzi nám nejlépe funguje logika, při hodně ostré chůzi intuice.