Jak si při hubnutí udržet dostatečnou motivaci?

Jak si při hubnutí udržet dostatečnou motivaci? Zdroj: iStock.cz

Buď fit s Dietou: Jak při hubnutí udržet motivaci?

Zatímco se účastnice našeho projektu Buď fit s Dietou snaží splnit si své cíle, možná podobně bojujete i vy sami. Inspirujte se našimi „holkami z Diety“ a každoroční kampaní společnosti The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan s názvem HUBEN, měsíc ztracených kil!

Nejtěžší je…

Začít. Opravdu se odhodlat se sebou něco dělat. „Menší krize pak mohou přijít kdykoli – chuť na něco sladkého, alkohol, oslavy atd. Platí ale, že po delší době (2–4 týdny) si při správně nastaveném režimu tělo zvykne a pravidla většinou zvládne dodržovat,“ vysvětluje Ing. Lukáš Vrána, výživový poradce The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan.

TIP NA VIDEO: Výživový odborník v podcastu Restart časopisu Dieta vysvětluje, jak je při hubnutí důležitá motivace

Video placeholde

„Motivace je pro každého jiná, protože každý startujeme odjinud a běžíme svůj vlastní závod. Někdo chce vyrýsovat postavu, jiný řeší zdraví a další to, aby stíhal svoje děti. Takže univerzální rada je: najděte si opravdový důvod, pro který jste ochotni změnu podstoupit. Vzpomeňte si na něj pokaždé, když trochu klopýtnete. Nikdy není problémem se vrátit, pokud pravidla porušíte. Počítá se to, co děláte 90 % času, ne drobnosti kolem. Berte změny ve svém životě jako trvalé,“ radí Vrána.

Jako motivace v průběhu snažení pak skvěle funguje pohled zpátky. „Pokud za týden ztratí klient třeba jen 1 kg, tak to pro něj většinou moc neznamená. Ale za 2 měsíce, když procházíme výsledky, to může být třeba 8–10 kg, a to je už podstatný rozdíl. Každý pak vidí, že to, co dělá, dává smysl,“ dodává odborník.

Huben 2022 – Týden hubnutí ZDARMA s The 1:1 Diet

Za vaše úsilí vás odměníme týdnem hubnutí ZDARMA. Jak vám zaručíme úspěch? Spoléháme na naše 3P: PORADCE – bude vaším mentorem, rádcem a provede vás programem The 1:1 Diet. PLÁN – je komplexní a sestavený na míru každému klientovi. PRODUKTY – jsou velice chutné a nutričně vyvážené s rychlou a snadnou přípravou.

Jdete do toho? Registrujte se od 1. 4. do 30. 4. 2022 do výzvy Huben na www.one2onediet.cz

Huben 2022 – Měsíc ztracených kil s The 1:1 Diet. Jak to funguje?
Huben 2022 – Měsíc ztracených kil s The 1:1 Diet. Jak to funguje? | Zdroj: The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan

Jak se daří udržet motivaci třem účastnicím projektu Buď fit s Dietou? To se dozvíte v dalších kapitolách. >>>

Pokračování 2 / 4

Taťána Cikánková (40)

Nějaký ten týden projektu Buď fit s Dietou už mám za sebou a zatím jde vše překvapivě podle plánu, The 1:1 Diet je pro mne tak jednoduchá, že se nestresuju žádnou dlouhou přípravou jídel, část pokryju produkty od The 1:1 Diet a večer si vychutnám zdravou večeři.

A protože kila každý týden ubývají a já se cítím lépe jak při sportovních aktivitách, tak při aktivitách se synem, jsem dostatečně motivována pokračovat dál. Také bych řekla, že velkou roli hraje každotýdenní vážení a schůzka s poradcem a opravdu velká podpora rodiny. P. S. Po 4 letech mi váha na začátku ukázala sedmičku a to je pro mne opravdu velký úspěch už teď.

Taťána Cikánková
Taťána Cikánková | Zdroj: Osobní archiv účastnic projektu Buď fit s Dietou

Pokračování 3 / 4

Marie Jantošová (37)

Samotnou motivací je mi hlavně to, že je moje nynější váha 88,3 kg. Jsem tedy o 11,9 kg lehčí a jde to pořád dolů. Mám mnohem víc energie a lidé v mém okolí už si začínají všímat změny, protože mi krásně ubývají i centimetry. Velkou výhodou je pro mě rychlá a snadná příprava jídel, a tak mi zbývá více času na sebe. Příval energie a ubývající kilogramy mě motivují také k pravidelnému cvičení.

Třikrát týdně navštěvuji studio Verbena Moravské Budějovice, kde kombinuji 15 minut Rolletic a 30 minut VacuShape. Kromě toho zařazuji delší procházky a 3krát až 5krát týdně domácí cvičení na eliptickém trenažéru cca 60 minut. O prvním březnovém víkendu jsme měli rodinnou oslavu. Po obědě, než přijeli další gratulanti, jsem alespoň na 45 minut osedlala téměř „starožitný“ rotoped. Také jsem byla mile překvapena, že odolat všem dobrotám pro mě nebylo vůbec těžké. To mě utvrdilo v tom, že The 1:1 Diet je pro mě správná volba k novému začátku.

Marie Jantošová
Marie Jantošová | Zdroj: Osobní archiv účastnic projektu Buď fit s Dietou

Pokračování 4 / 4

Nicole Freibergová (29)

Jakmile začnete s hubnutím a po pár týdnech vidíte výsledky, udržet motivaci je snadné. Chcete vidět víc a víc, jak se vaše tělo mění, chcete vidět to finální číslo na váze, kvůli kterému se tak dřete, ať už je jakékoli, chcete vidět, jak vám padnou všechny ty nové šaty, co jste si nakoupili. Přísun dobré nálady, energie a sebevědomí je omamující a vy chcete stále víc.

A jak jsem na tom momentálně? Od začátku programu mám dole téměř 7 kilogramů, z toho 5 kilo čistého tuku. Cítím se lépe, mám více energie, hlad mě netrápí a od své ideální váhy jsem pouze 4 kila!

Nicole Freibergová
Nicole Freibergová | Zdroj: Osobní archiv účastnic projektu Buď fit s Dietou

Více článků o zdravém životním stylu a rad, jak být fit, najdete v časopisu Dieta. Aktuální číslo si můžete koupit i v naší on-line trafice iKiosek.cz. Dnes objednáte, zítra ho máte ve schránce. A doprava je zdarma!

Dieta 04/22
Dieta 04/22 | Zdroj: Anna Kovačič