Vánoce se kvapem blíží! Kde sehnat originální dárky a kde se odreagovat?

Vánoce se kvapem blíží! Kde sehnat originální dárky a kde se odreagovat? Zdroj: iStock.com

Adventní týdenní přehled: Kde ještě rychle sehnat originální vánoční dárky?

Vánoce se kvapem blíží! V aktuálním Týdenním přehledu vám poradíme, kde ještě v pohodě stihnete sehnat originální vánoční dárky, ale také jak se odreagovat, pokud už na vás toho adventního stresu začíná být trochu moc.

Last minute dárky? Vánoční MINT Market v Praze

Jedna z posledních šancí pořídit krásné a originální dárky od českých tvůrců a designérů proběhne v pátek a v sobotu 16. a 17. prosince v hale 13 v Pražské tržnici. Tam se totiž bude konat vánoční MINT Market. Těšit se můžete na módu, doplňky, šperky, kosmetiku, design, papírenské zboží, hračky a delikatesy od více než devadesáti kreativců z České republiky, Slovenska i Ukrajiny. Pokud máte děti, vezměte je s sebou: na místě bude fungovat dětský koutek, v němž jim Malý průvodce a jeho profesionální tým pomohou s kreativním tvořením a vy si zatím užijete nákupy v klidu. A to ještě není všechno – ve spolupráci s Organizací pro pomoc uprchlíkům pořadatelé MINT Marketu zorganizovali sbírku dárků pro děti uprchlíků z různých zemí, které nyní žijí v České republice. Pokud chcete udělat dětem o Vánocích radost, přineste nezabalené dárky právě na prosincový MINT Market a položte je pod stromeček u stánku Organizace.

Vánoční bazar ve Studiu Hrdinů

Další možností, kde nejen sehnat skvělé dárky, ale ještě přispět na dobrou věc a potěšit o svátcích i někoho, kdo si to sám nemůže dovolit, je Vánoční bazar Studia Hrdinů, který proběhne v sobotu 17. prosince od 10 do 18 hodin. Seženete tam například upcyklované batohy od rackova.up, knihy z nakladatelství Oikoymenh a Argo nebo třeba Ponožky od babičky z kolekce Klasik. Výtěžek z bazaru půjde neziskové organizaci Místní místním, a to v podobě voucherů do Studia Hrdinů. Každých 300 korun z bazaru znamená jednu vstupenku do divadla pro člověka, který je aktuálně v situaci, že si výdaje na kulturní zážitky musí odpustit.

Večer bizarního porna se ženami z Vyhonit ďábla

Zcela stranou vánoční nálady stojí Večer bizarního porna, již pravidelná přednáška Terézie Ferjančekové a Zuzany Kašparové, autorek podcastu Vyhonit ďábla. V úterý 13. prosince od 18 hodin budou Ferjančeková s Kašparovou v kině Světozor řešit historii porna, jeho zvláštní žánry a odnože nebo třeba to, jak nás jeho sledování ovlivňuje. Na přetřes přijdou i zajímavosti ze zákulisí natáčení filmů pro dospělé nebo věčná otázka – existuje porno, které je opravdu feministické?

Odreagujte se: Vánoční besídka Stárnoucích mileniálů a podcastu Mrzení

„Vánoce se blíží, hladina stresu je vysoká a vy si říkáte, jaký smysl má celý tenhle každoroční koloběh. Odpověď na tuto existenciální otázku sice neposkytneme, rozptýlení od adventního shonu ale zvládneme,“ lákají na společnou vánoční besídku moderátoři dvou populárních českých podcastů: Stárnoucí mileniálové spolu s Járou a Kateřinou z Mrzení pořádají adventní sedánek v sobotu 17. prosince od 20 hodin v pražském Rock Café. K povídání si přizvou několik hostů, takže se všichni společně zasmějeme, dáme si vaječňák nebo pivo a s dobrou náladou půjdeme domů. Vstupenky v předprodeji na GoOutu vyjdou na 200 korun, na místě o padesátku dráž.

Absolutní zen: Adventní jóga session

Potřebujete se zklidnit ještě víc, protože jste ze všeho toho předvánočního vyřizování a dohánění pracovních restů zralí na blázinec? Po józe na Karlově mostě a v prostorách Jízdárny Pražského hradu pořádá Yoga Movement další speciální jóga session: poslední tohoto roku a opět na výjimečném místě. Tentokrát netradiční akce proběhne v malé dvoraně Veletržního paláce. Myšlenkou je totiž opravdové zpomalení a zklidnění a to se nejlépe dělá v čistém a minimalistickém prostoru, jímž Veletržní palác rozhodně je. Akce proběhne 12. prosince od 7 hodin ráno. Session potrvá 90 minut a hudebně ji doprovodí violoncellistka Terezie Kovalová. Vstupenka stojí 790 korun a na účastníky čeká i dárková taška s drobnostmi od značek Rituals, Palmapure a Optimistic.