Trendy 2020: Těchto 5 módních vzorů ovládne letošní rok | Ženy.cz
 


Zapomeňte na leoparda! Tohle je 5 módních vzorů, které ovládnou rok 2020

7. ledna 2020 • 06:00
 • Jaké v roce 2020 poletí vzory? Ty zvířecí zůstanou upozaděné, ačkoli tygr nebo leopard i letos sem tam vystrčí drápy. Mnohem větší prostor však dostanou retro vzory, ať už půjde o proužky, kostky nebo květiny. 

  Puntíky

  Puntíky v módě symbolizují jistotu – když jsou v kursu, má člověk pocit, že svět je zkrátka v pořádku. Na přehlídkách byly k vidění ty nejklasičtější kombinace drobných bílých puntíků na tmavém podkladu, ale i maxi puntíky anebo jejich mix. Paradoxní je, že vedle letošních barevných proužků, květů nebo kostek působí nejméně retro

  CelineCelineAutor: Profimedia.cz
  Michael KorsMichael KorsAutor: Profimedia.cz
  Tory BurchTory BurchAutor: Profimedia.cz

 • Barevné kostky

  Ani v roce 2020 nebude chybět populární kostkovaný vzor, bude mít však specifickou podobu – namísto roztomilých vichy kostiček poletí madrasové káro, tedy vzor, který se vyznačuje hlavně barevností. Osvědčí se na šatech, kalhotových kostýmech v pyžamovém stylu i na košilích, které budou vypadat jako ze sekáče. Ale přesně tohle je v roce 2020 žádoucí. 

  Rejina PyoRejina PyoAutor: Profimedia.cz
  AkrisAkrisAutor: Profimedia.cz
  Louis VuittonLouis VuittonAutor: Profimedia.cz
 • Exotické listy

  Zatímco Paříž jede na velké retro vlně, v Miláně se návrháři rozhodli podpořit starou dobrou opulenci – konkrétně v podobě oblíbeného prázdninového vzoru exotických listů. I tento potisk má však svou slavnou historii. Přesně před dvaceti lety v něm zazářila Jennifer Lopez, která na ceny Grammy oblékla kaftanové šaty Versace právě se sytě zelenými listy. A loni se v nich s velkou pompou po mole prošla znovu. 

  VersaceVersaceAutor: Profimedia.cz

  Sledujte nás i na Instagramu!

  Dolce & GabbanaDolce & GabbanaAutor: Profimedia.cz
  FendiFendiAutor: Profimedia.cz
 • Retro pruhy

  Nejen barevné kostky, ale i barevné proužky poletí. V kurzu jsou totiž sedmdesátá léta, které se vyznačují specifickou barevnou kombinací: Převládá oranžová, žlutá, hnědá nebo kontrastní modrá. Kombinace s úpletem anebo i s háčkovanou krajkou vintage dojem ještě umocní.

  Marc JacobsMarc JacobsAutor: Profimedia.cz
  Louis VuittonLouis VuittonAutor: Profimedia.cz
  Victoria BeckhamVictoria BeckhamAutor: Profimedia.cz
 • Zemité květiny

  Snad žádnou módní sezónu jaro/léto nesmí chybět květinový vzor a rok 2020 v tomto nebude výjimkou. Oblíbené vintage kytičky ve stylu čaje o páté ale i zde nahradí sedmdesátkové retro a zemité odstíny s někdy až naivně vyobrazenými květy. Zkrátka jako kdyby ilustrátor Stanislav Holý navrhoval látky pro Fendi. V podobném barevném duchu se ponese i oblíbený kašmírový vzor. 

  FendiFendiAutor: Profimedia.cz
  Louis VuittonLouis VuittonAutor: Profimedia.cz
  GivenchyGivenchyAutor: Profimedia.cz

-->
Jdi na homepageZpět na začátek

Horoskopy