Zapomeňte na leoparda! Tohle je 5 módních vzorů, které ovládnou rok 2020

7. ledna 2020 • 06:00
 • Jaké v roce 2020 poletí vzory? Ty zvířecí zůstanou upozaděné, ačkoli tygr nebo leopard i letos sem tam vystrčí drápy. Mnohem větší prostor však dostanou retro vzory, ať už půjde o proužky, kostky nebo květiny. 

  Puntíky

  Puntíky v módě symbolizují jistotu – když jsou v kursu, má člověk pocit, že svět je zkrátka v pořádku. Na přehlídkách byly k vidění ty nejklasičtější kombinace drobných bílých puntíků na tmavém podkladu, ale i maxi puntíky anebo jejich mix. Paradoxní je, že vedle letošních barevných proužků, květů nebo kostek působí nejméně retro

  Celine Celine Autor: Profimedia.cz
  Michael Kors Michael Kors Autor: Profimedia.cz
  Tory Burch Tory Burch Autor: Profimedia.cz

 • Barevné kostky

  Ani v roce 2020 nebude chybět populární kostkovaný vzor, bude mít však specifickou podobu – namísto roztomilých vichy kostiček poletí madrasové káro, tedy vzor, který se vyznačuje hlavně barevností. Osvědčí se na šatech, kalhotových kostýmech v pyžamovém stylu i na košilích, které budou vypadat jako ze sekáče. Ale přesně tohle je v roce 2020 žádoucí. 

  Rejina Pyo Rejina Pyo Autor: Profimedia.cz
  Akris Akris Autor: Profimedia.cz
  Louis Vuitton Louis Vuitton Autor: Profimedia.cz

  VIDEO: Jaké odstíny musí mít každá žena v šatníku?

  VIDEO Videohub

 • Exotické listy

  Zatímco Paříž jede na velké retro vlně, v Miláně se návrháři rozhodli podpořit starou dobrou opulenci – konkrétně v podobě oblíbeného prázdninového vzoru exotických listů. I tento potisk má však svou slavnou historii. Přesně před dvaceti lety v něm zazářila Jennifer Lopez, která na ceny Grammy oblékla kaftanové šaty Versace právě se sytě zelenými listy. A loni se v nich s velkou pompou po mole prošla znovu. 

  Versace Versace Autor: Profimedia.cz

  Sledujte nás i na Instagramu!

  Dolce & Gabbana Dolce & Gabbana Autor: Profimedia.cz
  Fendi Fendi Autor: Profimedia.cz
 • Retro pruhy

  Nejen barevné kostky, ale i barevné proužky poletí. V kurzu jsou totiž sedmdesátá léta, které se vyznačují specifickou barevnou kombinací: Převládá oranžová, žlutá, hnědá nebo kontrastní modrá. Kombinace s úpletem anebo i s háčkovanou krajkou vintage dojem ještě umocní.

  Marc Jacobs Marc Jacobs Autor: Profimedia.cz
  Louis Vuitton Louis Vuitton Autor: Profimedia.cz
  Victoria Beckham Victoria Beckham Autor: Profimedia.cz
 • Zemité květiny

  Snad žádnou módní sezónu jaro/léto nesmí chybět květinový vzor a rok 2020 v tomto nebude výjimkou. Oblíbené vintage kytičky ve stylu čaje o páté ale i zde nahradí sedmdesátkové retro a zemité odstíny s někdy až naivně vyobrazenými květy. Zkrátka jako kdyby ilustrátor Stanislav Holý navrhoval látky pro Fendi. V podobném barevném duchu se ponese i oblíbený kašmírový vzor. 

  Fendi Fendi Autor: Profimedia.cz
  Louis Vuitton Louis Vuitton Autor: Profimedia.cz
  Givenchy Givenchy Autor: Profimedia.cz

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy