Kabelky 2020: Tohle je trend, který bude dominovat. Líbí se vám?

Jaké kabelky budou hitem v roce 2020? Věštění v této oblasti bývá vždycky trochu nejisté, protože trendy na tomto poli často reálně svými modely ovlivňují i značky, které teprve budou objeveny, třeba díky Instagramu. Velcí hráči se nicméně shodují na jednom: Kabelky první poloviny roku 2020 deklarují soulad s přírodou a také prázdninovou bezstarostnost.

Móda se v posledních letech zacykluje v čím dál menších kruzích. Když se před dvěma lety s velkou pompou vrátily do módy slaměné kabelky či proutěné košíčky, bylo to krásné a romantické. Současně byl tento trend v souladu s uvědoměním, že móda nenávratně vykořisťuje přírodu, a proto je občas žádoucí sáhnout i po něčem letitém, co jsme zdědili třeba po babičce nebo našli v second handu. A návrháři si zase uvědomili, že nemusí nutně vznikat nové designy, lepší je zaměřit pozornost na šetrnou výrobu či recyklaci. I proto se nyní vrací do hry řada trendů, které bychom mohli shrnout slovem vintage.

I v případě kabelek proto aktuálně nejvíc letí prověřená klasika 20. století – padesátky, šedesátky a sedmdesátky. V 50. letech vznikla pod taktovkou Gucci kabelka Constance, která byla záhy přejmenována na Jackie – podle její nejslavnější nositelky Jackie Kennedy. Ta kombinovala neutrální plátno v krémovém odstínu a černé či hnědé kožené detaily. Právě tento design zažije další vlnu popularity v roce 2020.

Max Mara

Hermès

Tory Burch

A ve velkém se opět vracejí i zmíněné proutěnékošíčky či slaměné kabelky, které Jane Birkin povýšila na doplněk, jenž si při troše stylistických dovedností můžete vzít i k večerním šatům. Různé variace byly k vidění na řadě přehlídek a bez nadsázky lze konstatovat, že tohle bude trend, který bude v roce 2020 naprosto dominovat.

Celine

JW Anderson

Loewe

Altuzarra

Stella McCartney

Miu Miu

Prada

Fendi