Žádná Bottega či Dior: Mezi mileniálkami nejvíc letí kabelky českých značek

29. října 2020 • 06:00
Ademi Studio, info o ceně a objednávky na Instagramu @ademi_studio_ • Foto: Archiv firem

Uložte si tento článek pro chvíli, kdy budete shánět novou kabelku. 

Nejprve si nalijme čistého vína: Kdyby kterékoli ženě, která aspoň trochu řeší módu, někdo jen tak nabízel kabelku značky Bottega Veneta, Dior nebo třeba Jacquemus, skočí po ní všemi deseti. Jenže tyhle kousky vyžadují investici, kterou si „kterákoli žena“ nemůže dovolit. Naštěstí podobně jako třeba ve Francii nebo ve Španělsku i u nás vznikají značky, které vyplňují předchozí díru na trhu: Vyrábějí kvalitní kožené kabelky, které jsou cenově dostupnější, ale splňují i současné nároky na „stylovost."

Cestu k zákazníkům (i pro ostatní značky) asi nejlépe vyšlapala značka PBG studio, která začala umně spolupracovat s pečlivě vybranými módními influencerkami. Její minimalistické kabelky se brzy začaly stávat přirozenou součástí vytříbeného obsahu například u Lucie Kratochvílové, jinak také zakladatelky Lula Vintage Prague, Sandry Dlouhé, kterou si nejspíš budete pamatovat jako Sandru Leopardovou, jednu z prvních českých fashion blogerek, anebo třeba Nicole Kudělkové z blogu Stylish White Rabbit. Poslední jmenovaná nedávno pro PBG navrhla limitku větší kabelky v pudrově růžové barvě, kterou v kolekci doprovází i psaníčko a hedvábný šátek od Anny Schwitzer. 

Módní influencerka Nicole Kudělková se svou kabelkou, jež navrhla pro PBG studio Módní influencerka Nicole Kudělková se svou kabelkou, jež navrhla pro PBG studio Autor: Archiv firem

Verlein, Loro Oro, Yrnche, Folbeur, Leather Utilities nebo About Leather, to jsou další značky, o kterých je víc a víc slyšet a za nimiž se skrývají šikovné české designérky, které mají nejen cit pro nadčasový design a kvalitní řemeslo, ale i pro udržitelnost. Kabelky v malém počtu kusů vyrábí i designérka a fotografka Adéla Mitrengová, která rozjela značku Ademi Studio. Zatím jsou dostupné skrze čekací listinu a objednávají se přes formulář na Instagramu (za cenu okolo 4 tisíc korun), ale tím spíš budete mít doma originál, jaký nemá každá.

Výběr krásných českých kabelek najdete ve fotogalerii.

Fotogalerie

12 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy