Tohle jsou nejromantičtější šaty letošního podzimu. Nosila byste je?

25. října 2020 • 06:00
Street style v Kodani • Foto: Profimedia.cz

Loni si symbolický titul nejromantičtějších šatů vysloužily ty s hranatým výstřihem, letos se přesouváme o epochu dál do viktoriánského období, kterým však výrazně prostupuje sedmdesátkové retro a také skandinávská módní neoromantika. 

Co spojuje módní diktát viktoriánského období, sedmdesátá léta a kodaňskou značku Ganni? Je to především důraz na zakrytý dekolt, byl součástí dámských vycházkových šatů konce 19. století. Později tento styl ovlivnil i módu 70. let, která začala eklekticky čerpat z minulosti. Značka Ganni pak byla jedním z pionýrů nového módního stylu, který mixuje tradiční romantické prvky a moderní streetwear či outdoor. Už před třemi lety tak nosily módní influencerky šaty s nařaseným stojáčkem u krku, které jako by vypadly z amerického seriálu Malý dům na prérii (jen místo střevíčků k nim obouvaly tenisky).

Módní influencerka Emili Sindlev v šatech Ganni (2017) Módní influencerka Emili Sindlev v šatech Ganni (2017) Autor: Profimedia.cz
Street style v Kodani (2020) Street style v Kodani (2020) Autor: Profimedia.cz

Sedmdesátky, tedy ty módní, tu máme zas a skandinávská estetika si stále drží svůj vliv. Šaty se stojáčkem tak opanovaly přehlídky pro podzim a zimu 2020. Kromě nařaseného límečku je často doprovázely i nabírané rukávy a volány na živůtku či lemující sukně. Všechny ty detaily dávají dohromady velmi romantický celek, který můžete podtrhnout buď doplňky v elegantním vintage stylu, anebo celý ten cudný look zpochybnit něčím prvoplánově sexy, jako jsou kožené boty na platformě na přehlídce Paco Rabanne. Ať tak či tak, tyhle šaty jsou jako stvořené pro chvíle snění a eskapismus do starých dobrých časů. Což teď rozhodně není na škodu.

Chanel haute couture Chanel haute couture Autor: Profimedia.cz
Paco Rabanne Paco Rabanne Autor: Profimedia.cz
Celine Celine Autor: Profimedia.cz
Ulla Johnson Ulla Johnson Autor: Profimedia.cz
Tory Burch Tory Burch Autor: Profimedia.cz

Kde koupíte ty nejhezčí romantické šaty se stojáčkem? Podívejte se do fotogalerie.

Fotogalerie

16 fotografií

Klíčová slova:  šatystyloděvpodzimretro
Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy