Tohle jsou nejromantičtější šaty letošního podzimu. Nosila byste je?

Loni si symbolický titul nejromantičtějších šatů vysloužily ty s hranatým výstřihem, letos se přesouváme o epochu dál do viktoriánského období, kterým však výrazně prostupuje sedmdesátkové retro a také skandinávská módní neoromantika. 

Co spojuje módní diktát viktoriánského období, sedmdesátá léta a kodaňskou značku Ganni? Je to především důraz na zakrytý dekolt, byl součástí dámských vycházkových šatů konce 19. století. Později tento styl ovlivnil i módu 70. let, která začala eklekticky čerpat z minulosti. Značka Ganni pak byla jedním z pionýrů nového módního stylu, který mixuje tradiční romantické prvky a moderní streetwear či outdoor. Už před třemi lety tak nosily módní influencerky šaty s nařaseným stojáčkem u krku, které jako by vypadly z amerického seriálu Malý dům na prérii (jen místo střevíčků k nim obouvaly tenisky).

Sedmdesátky, tedy ty módní, tu máme zas a skandinávská estetika si stále drží svůj vliv. Šaty se stojáčkem tak opanovaly přehlídky pro podzim a zimu 2020. Kromě nařaseného límečku je často doprovázely i nabírané rukávy a volány na živůtku či lemující sukně. Všechny ty detaily dávají dohromady velmi romantický celek, který můžete podtrhnout buď doplňky v elegantním vintage stylu, anebo celý ten cudný look zpochybnit něčím prvoplánově sexy, jako jsou kožené boty na platformě na přehlídce Paco Rabanne. Ať tak či tak, tyhle šaty jsou jako stvořené pro chvíle snění a eskapismus do starých dobrých časů. Což teď rozhodně není na škodu.

Kde koupíte ty nejhezčí romantické šaty se stojáčkem? Podívejte se do fotogalerie.