Kabát ke kotníkům: Trendy kousek, se kterým koketuje i vévodkyně Kate

Jste vysoká, ráda nosíte podpatky anebo prostě potřebujete být v zimě zabalená od hlavy až k patě? Přivítejte trend ultra dlouhých kabátů, které sahají až ke kotníkům.

Mohou být různé (jednořadé, dvouřadé, s úzkými i širokými klopami, s páskem i bez), ale jedno mají společné – délku ke kotníkům. Řeč je o letošních kabátech, které vám mohou opticky krásně prodloužit a zeštíhlet postavu. Na přehlídkách Miu Miu a Khaite dosahovaly skoro až na zem, v běžném životě z takového kousku můžete nechat vykukovat třeba široké kalhoty či kozačky. Základní paleta barev, která se objevovala na přehlídkách, také přitakává dojmu, že jde o nadčasový kousek, který se vyplatí mít ve skříni jako zálohu pro chladnější dny.

Trend ultra dlouhých kabátů tento týden stvrdila i vévodkyně Kate, která se na veřejnosti objevila ve skvostném kousku značky Alexander McQueen. Ten její byl dvouřadý a červený a vypadala v něm stejně elegantně, jako by na sobě měla dlouhé šaty. Pokud však vsadíte na univerzální odstín, můžete si zase více vyhrát s doplňky.

Kde teď koupíte dlouhý kabát ke kotníkům? Podívejte se do fotogalerie na naše tipy.