Klasické černé kozačky na nízkém i vysokém podpatku: Kde je seženete?

Po desetileté nadvládě kotníkových bot si naši pozornost opět uzurpují kozačky. A s každou sezonou se jim to daří čím dál lépe! Také už jste podlehla pocitu, že letos bezpodmínečně potřebujete klasické černé kozačky? Podívejte se na naše tipy, kde je sehnat. 

Letošní trendy jsou tradičně pestré, možnosti však nebývale omezené. O sexy kozačkách nad kolena anebo „mušketýrkách“ à la Chanel tak možná budeme snít až za rok, stejně jako o shrnutých kozačkách z barevného semiše anebo o těch bohémských, lemovaných beránkem, které má pro změnu v kolekci Dior. Uvidíme. Každopádně teď není příliš nálada na spontánní nákupy v duchu „to si na sebe vezmu, až...“, je třeba uvažovat i prakticky a nadčasově. A podívat se přitom, co se nosilo během posledního fashion weeku v Paříži.

Klasické černé kozačky, které končí těsně pod koleny, totiž budou v tomto směru prozíravou volbou. Vytrvale je nosí i supermodelka Kate Moss, která na nich po roce 2000 postavila svůj rock chic styl (a jestli platí, že trendy potřebují 20 let, aby se mohly vrátit, tak tahle éra zase brzy nastane). Už nyní dosavadní trend embosovaného vzoru pomalu střídá klasická matná černá kůže, popřípadě semiš.

Co se týče podpatků, i zde je patrný posun. Mnohem víc jsou v kolekcích zastoupeny širší a nízké, oproti jehlovým, které diktovala předchozí sezona. Přesně takové se nosily i koncem šedesátých a na počátku sedmdesátých let minulého století, popřípadě v devadesátkách, které z této éry krátkých sukní rovněž čerpaly. To neznamená, že máte letos kozačky nosit jen k minisukni, vůbec ne. Noste je klidně i k sukním, které sahají po kolena, bude to stejně efektní. Vedle toho se prosazují vysoké blokové podpatky, které si zase skvěle rozumí s midi délkami.

A co tvar špičky? Zde je to v podstatě jedno, letí všechny, jen hranatá se spíše pojí s nízkým podpatkem, zúžená s vysokým blokovým a kulatou nejčastěji uvidíte u bot s klasickou plochou podrážkou.

Kde právě teď koupíte klasické černé kozačky? Podívejte se do fotogalerie na naše tipy.