Jediné šaty, které teď budete chtít nosit, ať máte velikost 36, nebo 40!

Jestli nějaký trend skutečně rezonuje se současností, pak jsou to (kromě teplákových souprav) stylové úplety. Tedy pohodlné a přitom ležérně elegantní kousky oděvů, které variují od lehčího viskózového složení až po pleteniny s příměsí vlny. Jedním z nejoblíbenějších kousků jsou v této kategorii úpletové šaty.

Koncem 60. let je ve Francii z kategorie „nevkusné módy“ pozvedla Sonia Rykiel, která si zamilovala jejich charakteristickou přiléhavou siluetu. Doprovázela ji výraznými barvami, pruhy a logy. V roce 2018 na její odkaz navázal mladý talentovaný návrhář, Francouz Simon Porte Jacquemus, který sice výrazně utlumil barvy, důraz však přenesl na sexy střihy s rozparky či hlubokými kolovými výstřihy.

Letos se úpletové šaty vracejí v mnohem větší míře. A pleteniny obecně. „Návrháři pletených oděvů začali připravovat kolekce s kompletním vybavením od hlavy až k patě místo jednotlivých kusů doplňků, vest, rukavic nebo šál.“ To není popis současných trendů, ale úryvek z knihy Móda: Úžasný příběh fenoménu, která takto reflektuje 70. léta. Letošní móda je však doslova jako přes kopírák. Pleteniny nejen dominují, ale současně je můžeme i vrstvit, ideálně tón v tónu. Přes úpletové šaty si tak klidně můžete obléci ještě kardigan nebo šálu.

Pletené šaty fungují jako deka, kterou si můžeme obléci i na ven a sundat ji můžeme klidně až na jaře.

Nespornou výhodou pletenin je jejich praktická stránka: Zahřejí a jsou pohodlné. Letos navíc není příliš prostor na nějaké módní hrdinství. Pletené šaty tak fungují jako deka, kterou si můžeme obléci i na ven a sundat ji můžeme klidně až na jaře – tomu odpovídá i jejich volnější střih, často doprovázený rolákem. Že jsou navíc stylové a v podstatě „must have“ sezony, je jen příjemný bonus a shoda okolností. Užijte si je!

Kde koupíte stylové a pohodlné pletené šaty? Podívejte se do fotogalerie.