Přivítejte do šatníku coatigan: Kardigan, který vám nahradí kabát

Vedle kůže jsou nejvýznamnějším materiálem tohoto podzimu pleteniny. Zatímco dříve byly synonymem pro svetry, dnes pod touto kategorií můžeme najít i šaty, kalhoty, vesty, topy a dokonce i spodní prádlo, ať už je vyrobeno z luxusního kašmíru nebo dostupnějšího úpletu. Do pletenin se zkrátka a bez nadsázky můžeme zahalit od hlavy až k patě. Jedním z kousků, který vám to umožní, je pohodlný dlouhý kardigan, který vás zahřeje, než přijde čas kabátů.

Co se týče módy, budeme na rok 2020 nejspíš vzpomínat jako na rok, kdy se setřely rozdíly mezi „oblečením na ven“ a „oblečením na doma“. Ano, může za to koronavirus, který nás na dlouhé týdny uvěznil doma a z teplákové soupravy rázem učinil docela přijatelný outfit, jenž sklízí body i na Instagramu. Letos také řada lidí dlouhodobě vyměnila formální prostředí podnikových kanceláří za home office a někteří dokonce i města za chalupy, což se výrazně projevilo i na současných trendech.

Dokonce i módní tvůrci, kteří v předchozích sezónách stavěli na okázalých materiálech, jako je kůže (Bottega Veneta), popřípadě samet nebo krajka (Dolce & Gabbana), letos ve velkém vsadili na umírněné pleteniny. Protože pohodlí především, ať jste doma, nebo venku.

Jednotícím pravidlem letošních pletenin je přitom jejich vrstvení – klidně si vezměte rolák nebo úpletové šaty a na ně ještě dlouhý kardigan, pro který se v zahraničních médiích vžívá pojem coatiagan (coat = kabát). Tento mezisezónní kousek právě v těchto dnech, kdy už je ráno chladno, ale odpoledne to na kabáty ještě není, nabývá na popularitě. Jeho koupě za měsíc litovat nebudete, protože až nastanou ty pravé mrazíky, může vás klidně zahřívat doma. Nebo na té chalupě.

Kde koupíte dlouhý kardigan neboli coatigan? Naše tipy najdete ve fotogalerii.