Náhrada za džíny: Podzimní kalhoty, které unosíte k teniskám i kozačkám

28. září 2020 • 06:00
Modelka Taylor LaShae • Foto: Profimedia.cz

Kalhoty – elegantní kousek v pánském stylu se teprve nedávno prodral mezi cool kousky na večírky. Nyní jde ještě dál a stává se spolehlivým společníkem pro každý den. Jaké se nosí střihy a s čím je kombinovat?

Možná jste si té změny také všimla. Ve vašem šatníku převažují džíny, ale vy máte chuť na něco nového. Když se totiž podíváte na street style z loňských fashion weeků, uvidíte jen pramálo džín. Mnohem častěji volí módní influencerky kalhoty, ať už jako součást kostýmu anebo v kombinaci s něčím jiným. Kalhoty také postupně pronikly do jejich každodenních outfitů na Instagramu – v létě k nim nosily pantofle, teď na podzim třeba mokasíny nebo tenisky. 

Jestli vám kalhoty na podzim přijdou nepraktické, máte dvě možnosti. Buď zvolíte zkrácený střih a k němu kotníkové boty, anebo nohavice vtěsnáte do kozaček, což bude v zimě asi nezbytné. Ano, tahle kontroverzní silueta se vrátila, ať už na přehlídce Isabel Marant, Alberty Ferretti anebo v ulicích Kodaně během lednového fashion weeku. 

Street style v Kodani Street style v Kodani Autor: Profimedia.cz

Co se týče střihu, základem je stále vysoký pas, variují nohavice. Velmi ležérně působí široké kalhoty zvané palazzo, ty klidně noste s oblíbenými teniskami. Vysloveně o kombinaci s kozačkami si pak říkají nohavice mrkvového střihu, které může doprovázet pásek (říká se jim paper bag kalhoty). A pak je tu stará dobrá klasika – tmavé kalhoty střední šířky s nažehlenými puky

Módní influencerka Camille Charrière Módní influencerka Camille Charrière Autor: Profimedia.cz

Kde koupíte stylové podzimní kalhoty? Podívejte se do fotogalerie.

Fotogalerie

17 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy