Vévodkyně Kate je sice oblíbenější, ale Meghan má lepší sbírku kabelek!

Když se vévodkyně Meghan a princ Harry minulý týden objevili na pár dní v Londýně, bylo to po dlouhé době a současně naposledy, kdy jsme si je mohli užít v královské reprezentativní roli Sussexových. Meghan pro tuto příležitost zvolila tři výrazné outfity, které ve spojení s jejím sebevědomým výrazem působily vskutku triumfálně. V zahraničí pro tento typ outfitu, kterým zkrátka „všem ukážete“, mají výraz revenge dress (šaty určené pro pomstu).

Meghan dokonale využila příležitosti dát veřejnosti najevo, že se má dobře. A to celkem hned třikrát – poprvé v zářivě blankytných šatech Victoria Beckham, podruhé v jasně rudé róbě Safiyaa a potřetí v sytě zelených koktejlkách od Emilie Wickstead. Třídenní cesta prince Williama a vévodkyně Kate po Irsku, která proběhla krátce předtím, byla rázem zapomenuta. Meghan se na skok vrátila a předvedla se jako správná filmová „bitch“. Tedy postava, kterou nikdo nemá rád, ale bez níž by to byla nuda.

Jakmile totiž Meghan vstoupila do královské rodiny, rozložila se pozornost mezi ní a vévodkyní Kate. Ta reprezentuje tradici, pokoru, noblesu, ale současně i přizpůsobivost či konzervativní styl – a to i co se týče módy. Meghan Markle, byť toho času pouze seriálová herečka druhé kategorie, naproti tomu do Buckinghamského paláce vnesla modernější a emancipovanější styl, který nasála z Hollywoodu i z Instagramu. A samozřejmě i trochu té rebelie.

Její šaty často bývaly střihově jednodušší, žádné zbytečné vzory, natož volány. Kabáty měly rovný střih, sukně mohly být klidně kožené, sako zůstávalo ležérně přehozeno přes ramena... Pravda, občas to nevyšlo a občas z toho bylo faux-pas, ale i za tuto cenu se Meghan po celé dva aktivní roky v královské rodině dařilo držet jasnou linii mezi módní identitou svou a své švagrové.

Zásadní rozdíl mezi Meghan a Kate ale často způsobil i úplný detail v podobě kabelky. Zatímco Kate nás maximálně okouzlila vínovou vintage chanelkou, Meghan přesně ví, co jsou aktuální „it-bags“. Do Westminsterského paláce k zeleným šatům si s sebou vzala „bonbonek“ v podobě saténové kabelky od Gabriely Hearst (má ji i v hnědé kožené verzi).

Meghan s kabelkou Demi od Gabriely Hearst

O dva dny dříve, při návštěvě školy u příležitosti MDŽ, si k buklé kabátku vzala krémovou kabelku návrhářky Rejiny Pyo, kterou zbožňují i módní influencerky. K modrým „revenge“ šatům pak pro změnu přibrala psaníčko z mramorovaného plexiskla od Stelly McCartney.

Meghan s kabelkou Nane od Rejiny Pyo

Meghan s kabelkou Lucia od Stelly McCartney

Kabelku z netradičního materiálu předvedla Meghan už loni, a to když se ukázala s plastovou krabičkou s hedvábným ouškem. Nepříliš praktický, ale hravý doplněk londýnské značky Montunas už zažil svou vlnu slávy díky módním influencerkám z Instagramu. Teprve v podobě Meghan však ulovil influencerku ze všech nejvlivnější.

Meghan s kabelkou Mini Guaria od londýnské značky Montunas

Více outfitů a kabelek vévodkyně Meghan najdete ve fotogalerii.