Styl na Wimbledonu: Kate na jedničku, Meghan to podcenila

Prvních čtrnáct dní v červenci patří nejstaršímu a nejslavnějšímu tenisovému turnaji na světě – trávníkovému Wimbledonu. Tenisté a tenistky mají předepsáno bílé oblečení, podávají se tu jahody se šlehačkou a šampaňské a patronát nad tímto grandslamem drží britská královská rodina, jejíž členové patří k pravidelným návštěvníkům. Stejně jako řada celebrit. 

Letošní Wimbledon si samozřejmě nenechala ujít jeho patronka vévodkyně z Cambridge ani její sourozenci Pippa a James, kteří přišli spolu. Podpořit kamarádku Serenu Williams přišla i vévodkyně Meghan, která si údajně nepřála, aby ji kdokoliv fotil s tím, že si vyrazila soukromě. To se setkalo s kritikou ze strany médií, která poukazovala na to, že když někdo sedí v královském boxu, měl by s fotografováním počítat.

Vévodkyně Meghan

Zatímco vévodkyně Kateoslnila v bílých košilových šatech Suzannah, Meghan vsadila na oblíbený ležérní styl: džíny, panama slamáček od Madewell (stejný měla na sobě na Wimbledonu už před třemi lety) a proužkovaný blejzr značky L’Agence. Nutno říct, že modré džíny na tuto akci jsou pro členku královské rodiny už na hraně a jsou důkazem, že Meghan opravdu podcenila zájem o svou osobnost.

TIP NA VIDEO: Podívejte se na nejzásadnější okamžiky Harryho a Meghan.

Elegantnější model zvolila Pippa Matthews, která přišla v pastelově růžových šatech od Stelly McCartney. Doplnila je „nahými“ pantoflíčkami stejné značky, narůžovělým panama kloboukem Luisa Kesley a ratanovým pasníčkem J. Crew.

Na Wimbledon dorazila také řada známých osobností ze světa filmu a módy. Zazářila například Sienna Miller ve lněném kalhotovém kostýmu od Ralpha Laurena.

Sienna Miller

Mimochodem, Wimbledon nemá pro své hosty (na rozdíl od hráčů) striktně daný dress code. Na černé listině jsou takové samozřejmosti, jako jsou roztrhané džíny, šortky, špinavé tenisky, ale nevhodná jsou i jakákoli designérská loga a jiné nápisy. Muži si často berou sváteční oblek, u žen jsou oblíbené světlé šaty. Jinými slovy: pokud byste se rozhodli jet na Wimbledon fandit Barboře Strýcové, oblečte se jako na letní venkovní svatbu – s tím rozdílem, že na Wimbledon můžete i v bílých šatech.

V čem dorazili slavné tváře na Wimbledon? Podívejte se do fotogalerie.