Trendy z přehlídek haute couture: Opravdu platí, že méně je více? | Ženy.cz
 


Trendy z přehlídek haute couture: Opravdu platí, že méně je více?

25. ledna 2019 • 06:00
 • V Paříži se tento týden konaly přehlídky haute couture, které tradičně přinášejí to nejpůsobivější a nejpropracovanější, co si umíme pod pojmem móda představit. Jaké trendy převládaly?

  Barbie princezny

  Baby růžová, nadýchané volány, roztomilé mašličky... také jste kdysi měla podobně oblečenou panenku Barbie? Nejspíš proto, že jste vyrůstala v osmdesátkách, které už několik let ovládají i současnou módu. Tahle prvoplánová zdobnost, kterou později zadusal přísný minimalismus, je zpět – alespoň ve světě haute couture, která si i takovouto nadsázku bezesporu zaslouží (a my ji tajně milujeme). 

  Giambattista ValliGiambattista ValliAutor: Profimedia.cz
  ChanelChanelAutor: Profimedia.cz
  Ralph & RussoRalph & RussoAutor: Profimedia.cz
 • Červená elegance

  Když červená, tak elegantně. Na tom se letos shodla většina návrhářů haute couture, kteří letos předvedli jednodušší střihy ozvláštněné moderními prvky, jako jsou třeba choker, kápě, popřípadě kožené sako. Klasika, která dostává současný tvar!

  Elie SaabElie SaabAutor: Profimedia.cz
  GivenchyGivenchyAutor: Profimedia.cz
  Armani PrivéArmani PrivéAutor: Profimedia.cz
 • Kalhotové šaty

  Když se Julia Roberts objevila na Zlatých glóbech v kalhotových šatech od Stelly McCartney, bylo jasné, že je to teprve začátek. Návrháři už delší dobu koketují i v haute couture s pánskými střihy a jejich prolínáním s korzety, vlečkami či kápěmi, nemluvě o kalhotových kostýmech jako samostatné disciplíně. Brzy jich určitě bude na červeném koberci k vidění víc!

  Giambattista ValliGiambattista ValliAutor: Profimedia.cz
  Ralph & RussoRalph & RussoAutor: Profimedia.cz
  Zuhair MuradZuhair MuradAutor: Profimedia.cz
 • Osmdesátkové rukávy

  Jestli jste si oblíbila haleny či šaty s balonovými rukávy à la seriál Dynastie, pak můžete být klidná. Nejprve přehlídky ready-to-wear a nyní i haute couture stvrdily, že naddimenzovaná ramena a hluboké výstřihy jsou glamourem současnosti. 

  Alexandre VauthierAlexandre VauthierAutor: Profimedia.cz
  Giambattista ValliGiambattista ValliAutor: Profimedia.cz
  Jean Paul GaultierJean Paul GaultierAutor: Profimedia.cz
 • Mašle, kam se podíváš

  Mašle letěly ve velkém už v minulé sezoně a ani letos se jich návrháři nemohli nabažit. De facto se jednalo o všudypřítomný prvek napříč většinou přehlídek. Od malých a nenápadných přes výraznější mašle ve stylu ikonických šatů z filmu My Fair Lady až po oversize kreace ve stylu motýlích křídel, které byly k vidění na přehlídce Givenchy. 

  Ralph RussoRalph RussoAutor: Profimedia.cz
  Alexis MabilleAlexis MabilleAutor: Profimedia.cz
  GivenchyGivenchyAutor: Profimedia.cz
 • Ležérní střihy

  Haute couture nemusí být jen velká večerní se spoustou volánů (ale může). Pro ty, které si potrpí na moderní střihy, vyslali návrháři jasný signál. Nemusíte se jich vzdávat, ani když stojí na pozvánce Black Tie. 

  Ronald van der KempRonald van der KempAutor: Profimedia.cz
  Georges HobeikaGeorges HobeikaAutor: Profimedia.cz
  ChanelChanelAutor: Profimedia.cz
 • Průsvitné kolové sukně

  Transparentní sukně byly velkým trendem loni, letos byly k vidění méně, zato na sebe vzaly podobu obručových spodniček. Dojem naprosté lehkosti podpořilo grafické metalické zdobení. 

  Christian DiorChristian DiorAutor: Profimedia.cz
  GivenchyGivenchyAutor: Profimedia.cz
  Maison Rabih KayrouzMaison Rabih KayrouzAutor: Profimedia.cz
 • Více je více

  Less is More, stálo na vůbec největších šatech z celé plejády modelů haute couture. Stojí za nimi dvojice Viktor & Rolf, kteří nášivkami s podobně ironickými memy ozvláštnili všechny své velkolepé a prostorné modely. Že platí spíše opak, tedy více je více, nás svými kreacemi přesvědčovali i další návrháři.

  Viktor & RolfViktor & RolfAutor: Profimedia.cz
  SchiaparelliSchiaparelliAutor: Profimedia.cz
  ValentinoValentinoAutor: Profimedia.cz

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy