Zlaté glóby 2019: Kdo vyhrál a komu to nejvíc slušelo na červeném koberci?

Zatímco loni jsme na červeném koberci Zlatých glóbů hledali ty nejzajímavější róby mezi černými, letos opět zavládly (alespoň decentní) barvy! Kterým herečkám to slušelo nejvíc?

Velký večer to byl zejména pro tvůrce snímku Bohemian Rhapsody – ten totiž vyhrál hlavní kategorii Nejlepší dramatický film a sošku si odnesl také představitel Freddieho Mercuryho Rami Malek. Pokud jste fandili Lady Gaga za její výkon ve filmu A Star Is Born, musíme vás zklamat. Tento rok získala sošku Glenn Close za roli manželky laureáta Nobelovy ceny ve filmu The Wife.

Za hlavní role ve snímcích s komediálním nádechem byli oceněni Christian Bale (Vice) a Olivia Colman (Favoritka). Nejlepším komediálním snímkem je Green Book s Viggo Mortensenem v hlavní roli.

Kategorii nejlepší cizojazyčný film vyhrála Roma Alfonsa Cuaróna, který si zároveň odnesl sošku za nejlepší režii. Jak se očekávalo, film A Star Is Born ovládl alespoň kategorii nejlepší filmová píseň, kterou se stala Shallow, podmanivý duet, jenž ve filmu zpívá Lady Gaga s Bradleym Cooperem.

V seriálových kategoriích bodovaly Takoví normální Američané, The Kominsky Method (Netflix) a American Crime Story – The Assassination of Gianni Versace.

A nejlepší šaty měla...

I když Lady Gaga nevyhrála hlavní hereckou kategorii, na červeném koberci jí konkuroval málokdo. Jak bývá u této divy zvykem, zvolila si velkolepou a objemnou róbu –šlo o Valentino Couture, což je v poslední době na červeném koberci sázkou na jistotu.

Jinak se herečky držely sympaticky při zemi, červenému koberci kralovaly jemný třpyt a metalický lesk, pudrové tóny a černo-bílý color-block. Herečky Rachel Weisz a Lucy Boynton (zahrála si manželku Freddieho Mercuryho v Bohemian Rhapsody) vsadily na nyní lehce kontroverzního návrháře jménem Hedi Slimane, který zcela změnil styl značky Celine, a nutno říct, že jeho kreace v dlouhém provedení vypadaly mnohem lépe než ty ultra-mini na zářijové přehlídce v Paříži.

Komu to nejvíc slušelo na Zlatých glóbech? Podívejte se do fotogalerie.