.

. Zdroj: Archiv firem

Naniche, půjčovné 3500 Kč, naniche.cz
Naniche, půjčovné 3500 Kč, naniche.cz2
Naniche, půjčovné 9900 Kč, naniche.cz2
Naniche, půjčovné 9900 Kč, naniche.cz
Anamé, půjčovné 5990 Kč, aname.cz
34
Fotogalerie

Půjčovny luxusu: Kde si u nás pronajmete šaty od návrháře?

Společenské dění nabralo poprvé od konce pandemie nový dech, a tak se v podstatě neustále něco děje – a to teprve stojíme před hlavní plesovou sezonou. Otázkou je, jestli je nutné si na akci hned pořizovat nové šaty. Udržitelnou alternativou mohou být půjčovny nebo módní salony, které rovněž poskytují rental služby. Kam zajít a kdy se půjčování slavnostních a plesových šatů vyplatí?

Půjčit si šaty na společenskou událost, jako je ples nebo třeba předávání nějakých cen, dnes není považováno za nouzovou variantu, ale za rozumný a udržitelný přístup k módě. Vždyť k čemu vám budou šaty, které plánujete vynést jen na jednu konkrétní příležitost? Navíc i samy celebrity čím dál častěji volí na červený koberecvintage oblečení – ať už z vlastní skříně, nebo z návrhářských archivů.

TIP NA VIDEO: Jak vypadá sváteční účes a líčení ze salonu OliOla?

Video placeholde

Půjčovny vás ovšem mohou zachránit i ve chvíli, kdy potřebujete specifický model, do kterého nechcete investovat celou sumu – například moje známá si nedávno pořizovala na přání nevěsty lněné šaty z obchodu Nila, i když to jinak vůbec není její styl. Kam se v takovém případě obrátit? A kde si pro změnu můžete pronajmout velkou večerní róbu z dílny české návrhářky?

Půjčovny šatů mohou být dostupnější, avšak ne vysloveně levnou záležitostí. Půjčovné v případě tvorby českých návrhářek opravdu šplhá k cenám kvalitních nových šatů – v takovém případě je dobré zvážit, jak moc je pro vás daný event důležitý. Výhodou zapůjčení šatů v módním salonu je bezesporu fitting, kdy vám poradí, jak na celkový styling. Obecnou nevýhodou půjčoven může být, že jeden konkrétní model nebývá dostupný ve více velikostech. Na druhou stranu, pokud je opravdu k mání jen jeden kus, nestane se vám, že by někdo další dorazil ve stejných šatech.

Co je dobré vědět, když si pronajímáte společenské šaty?

Kde si u nás půjčíte společenské šaty? To se dozvíte v následujících kapitolách. >>>

Pokračování 2 / 8

Naniche

Značku Naniche založila návrhářka Natalie Dufková, která se svými kolekcemi několikrát sklidila úspěch i v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku. Naposledy zde prezentovala svou kolekci FW20-SS21 volánových šatů z hedvábí a právě z ní nabízí některé modely k zapůjčení – tento sen vás bude stát okolo 10 tisíc korun. Pro minimalistky zase nabízí trojici jednodušších pouzdrových, respektive splývavých šatů, které si můžete zapůjčit i za příznivější cenu kolem 3000 korun. Značku Naniche v minulosti oblékla třeba herečka Antonie Formanová, zakladatelka Designbloku Jana Zielinski nebo moderátorka Emma Smetana.

Více na Naniche.cz

Pokračování 3 / 8

Anamé

Značka Anamé, kterou založila eventová manažerka Andrea Eichingerová, na českém trhu prorazila v době pandemie díky teplákovým soupravám z biobavlny. Nyní se čím dál více orientuje na společenský oděv – loni její kousky například nechyběly ani na štendrech stylistek v Karlových Varech, kde je vynesly herečka Tereza Ramba nebo modelka Veronika Kašáková. Anamé se specializuje na jednoduché střihy, základem jsou dlouhé slip šaty, které si můžete zapůjčit například ve zlaté barvě. Sortiment oživují i modely s trendy prvky, jako jsou výstřihy na zádech nebo peříčkové lemování. Půjčovné se pohybuje mezi 7 a 9 tisíci korunami.

Více na Aname.cz/pujcovna

Pokračování 4 / 8

Leeda

Návrhářka Lucie Kutálková, která stojí za značkou Leeda, má bohaté zkušenosti s oblékáním slavných dam na červený koberec. K jejím častým zákaznicím a múzám patří třeba Erika Stárková, Jenovéfa Boková nebo Barbora Poláková. Protože však za součást své vize považuje udržitelnost, rozhodla se nabízet řadu nádherných rób k zapůjčení v rámci programu Leeda Rental. V ceně (nejčastěji 6900 korun) máte nejen zapůjčení šatů na tři až pět dnů, ale i zkoušku v butiku s doporučením celkového stylingu a následné čištění.

Více na Leeda.cz/collections/rental

Pokračování 5 / 8

Sobje

S letošním rokem přidává službu půjčování společenských šatů také značka Sobje, kterou založila návrhářka Iva Burkertová jako svou druhou módní značku vedle známější Odivi. V nabídce na webu najdete několik moderních variací na malé černé šaty i romantičtější volánové kreace z černého puntíkatého tylu. Objednávky jsou možné přes on-line formulář, půjčovné začíná na 3500 korunách. Připomeňme, že značka Sobje, respektive Odivi, pořádá ve spolupráci se šampaňským Mumm exkluzivní Ples Sobje, který mísí tradici vídeňského plesu s berlínskou párty dekadencí.

Více na www.sobje.cz/white-dreams-collection

Pokračování 6 / 8

Tereza Rosalie Kladošová

Návrhářka Tereza Rosalie Kladošová patří k tvůrcům s nejvýraznějším výtvarným jazykem současnosti – což ale nebrání tomu, aby si ji zamilovaly i české minimalistky, které ji rády nosí třeba na pražský fashion week. Pokud byste chtěla vyrazit v něčem opravdu kreativním, ale současně si nejste jistá, co s takovým kouskem dál, pak můžete využít program TRK One Night, v jehož rámci návrhářka pronajímá několik svých kousků. Například šaty, které stojí 28 tisíc korun, si můžete zapůjčit na tři až pět dní za 8500 korun. Podobně jako u Leedy vás i zde čeká profesionální fitting a v ceně je také čištění.

Více na shop.terezarosaliekladosova.com/collections/trk-one-night

Pokračování 7 / 8

Soline

Toužíte po něčem světovém? Po šatech, které na sobě měla i Lily Allen nebo Helen Mirren? V tomto směru dokáže dokonale uspokojit poptávku butik Soline, který založila Michaela Verbeek a který najdete v pražské Dušní ulici. Předtím ale můžete omrknout veškerou nabídku na webu – výhodou je, že jednotlivé kousky můžete filtrovat podle velikosti, barvy, ceny, ale i příležitosti. Najdete zde modely od značek Self-Portrait, Badgley Mischka, Rachel Zoe, Halston Heritage, ale i Jenny Packham, což je oblíbená návrhářka vévodkyně Catherine. Za zapůjčení dáte kolem 6 tisíc korun.

Více na Soline.cz

Pokračování 8 / 8

Fashiontéka

Sympatická půjčovna Fashiontéka, kterou založily dvě kamarádky Lucka a Eliška, se zaměřuje na udržitelné značky – z lokálních zde najdete třeba kousky od Jany Mikešové, Josefiny Bakošové, Lay Sedlákové, Leedy, Odivi nebo značky We Concept. Až donedávna byla vděčným řešením, jak sehnat jednoduché elegantní šaty na stylovou veselku v přírodě nebo odpolední párty. Nyní už nabízí také pár slavnostnějších kousků, ve kterých můžete vyrazit i plesat. A ceny jsou víc než příznivé – mrkněte ve fotogalerii.

Více na Fashionteka.cz

Doporučujeme

Načíst další články