Plesové šaty 2019: Krásné koupíte i v konfekci do 2 tisíc korun!

Plesová sezóna je v plném proudu a vy si můžete pořídit překrásné šaty, ve kterých se stanete královnou večera a zároveň vás jejich koupě nezruinuje. Vybrali jsme pro vás patnáctku nejkrásnějších. 

Trefou do černého jsou každoročně dlouhé splývavé šaty zdobené krajkou, flitry nebo třeba rafinovaným řasením. Zapomeňte tedy na mini šaty a také na přehnaně opulentní střihy. Plesy vyžadují dress code a právě dlouhé úzké šaty ze splývavých materiálů jako hedvábí, šifón nebo satén ho splňují na výbornou.

Při výběru barev nikdy neuděláte chybu, když vsadíte na elegantní a nadčasovou černou nebo temně modrou. V kurzu jsou také romantické pudrové tóny jako meruňková, lososová, růžová nebo bledě modrá.

Pamatujte také na to, že k dlouhým (i když střídmě zdobným) šatům se hodí ideálně jen jeden decentní šperk. Jak říkala Coco Chanel: Předtím, než vyjdete z domu, zastavte se a sundejte si jeden šperk. Pokud máte šaty odhalující dekolt, ozdobte ho náhrdelníkem, v opačném případě nechte dominovat náušnice.

Tipy na nejkrásnější plesové šaty najdete v galerii: