Miluje je i Victoria Beckham! 40 letních kousků se zvířecím vzorem

Maximalismus a výrazné vzory zažívají období velké slávy. A není se čemu divit. Šatníky po roce plném odmlky od skutečného života potřebují získat trochu čerstvého vzduchu. A není nic jednoduššího než je oživit právě zvířecími vzory, které letos patří mezi klíčové módní motivy. Nosit je je navíc jednodušší, než se zdá.

To poslední, co chci vidět, je seriozní oblečení, řekl návrhář Tom Ford před svou módní show pro letošní léto, na kterou vyslal modelky v rozevlátých šatech v mixu leopardího a zebřího vzoru, jenž podtrhl ještě síťovanými punčocháči a fuchsiovými kabelkami. A následovali jej další – hold exotickým zvířatům a pobytu na savaně vzdal tento rok například také módní dům Lanvin, MichaelKors či MollyGoddard. A mnozí z nich navíc naznačují, že toto léto je jen předvojem vzorované smrště, jež přijde na podzim.

TIP NA VIDEO: Módní styl Victorie a Davida Beckhamových

Zvířecí vzory mají v módě dlouhou historii. Dodnes jsou velmi úzce spjaty s érou pravých rockových hvězd i s celkovým rock'n'rollovým stylem života, na nějž od 90. let plynule navázala i jedna z nejikoničtějších modelek – Kate Moss. Dnes jsou leopardí, zebří, tygří, hadí a v poslední době také kraví motivy nedílnou součástí žen po celém světě. Nedávno vynesla odvážně zvířecí kozačky dokonce i kovaná milovnice minimalismu Victoria Beckham a ukázala, jak dobře se dají i přes svou výraznou podstatu tyto vzory kombinovat s jinými – k botám totiž přidala formální kostkovaný kostýmek a červenou halenku. A ono to zafungovalo.

Loading
Loading
Loading

Není totiž ani kapky pravdy na tvrzení, že zvířecí vzory je těžké kombinovat. Ve skutečnosti je tomu přesně naopak. Po jednobarevném oblečení jde totiž o jedny z nejvšestranějších kousků vůbec. Skvěle k sobě jdou s pruhy, sytými barvami a dají se dobře mixovat i mezi sebou. Zároveň výborně poslouží, když chcete alespoň trochu pozvednout monochromatický look či decentně oživit outfit. Nevypadají lacině, když jsou vyrobené z kvalitních materiálů, a umí dodat i na jemném rebelském puncu. A ten rozhodně není k zahození.

Loading
Loading

Ne vždy se navíc musí nosit jen v tradičním barevném pojetí. V aktuálních kolekcích najdete lehké splývavé šaty s jemným modrým zvířecím motivem, kalhoty s ryze letními žlutými pruhy i třeba neonové šortky nebo šátek do vlasů v pastelových barvách. Vzory jsou letos hravé, nejsou jakkoliv vulgární a užijí je jak ženy s duší rockerky, tak romantické dámy.

Trendy šaty, halenky, kalhoty i doplňky se zvířecím vzorem najdete v galerii: